REINEKE FORD   ||   NEWS UPDATES

Sunday’s Scoreboard

PREP GIRLS BASKETBALL
OHSAA State Tournament
At Value City Arena
SATURday’s State finals
Division II
Millersburg West Holmes 62, Kettering Alter 45
Division IV
Reedsville Eastern 49, Zanesville Rosecrans 38
Division III
Columbus Africentric 49, Versailles 37
Division I
Cincinnati Princeton 61, North Canton Hoover 55

PREP BOYS BASKETBALL
Saturday’s Regional Finals
Division I
AT COLUMBUS FAIRGROUNDS COLISEUM
Upper Arlington 50, Columbus Northland 36
AT XAVIER UNIVERSITY
Trotwood Madison 62, Cincinnati Moeller 61
AT UNIVERSITY OF AKRON
Lakewood St. Edward 74, Mansfield Senior 47
AT CLEVELAND STATE
Cleveland East Tech 62, Uniontown Lake 60
Division II
AT BOWLING GREEN STATE UNIVERSITY
Norwalk 54, Lima Bath 53
AT OHIO UNIVERSITY
Columbus Watterson 60, New Concord John Glenn 46
AT KETTERING FAIRMONT
Dayton Thurgood Marshall 62, Cincinnati Taft 49
AT CANTON FIELDHOUSE
Akron St. Vincent-St. Mary 54, Poland Seminary 42
Division III
AT OHIO UNIVERSITY
Columbus Ready 38, Lucasville Valley 33
AT KETTERING FAIRMONT
St. Bernard Roger Bacon 49, Cincinnati Summit Country Day 46
AT CANTON CIVIC CENTER
Cleveland Villa Angela-St. Joseph 71, Youngstown Ursuline 59
AT BOWLING GREEN STATE UNIVERSITY
Lima Central Catholic 55, Ottawa-Glandorf 40
OHSAA State Tournament
At Value City Arena
THURSDAY’S STATE SEMIFINALS
Division II
Norwalk (27-1) vs. Dayton Thurgood Marshall, 10:45 a.m.
Columbus Watterson (25-2) vs. Akron St. Vincent-St. Mary (19-9), 2
FINAL: Saturday, 10:30 a.m.
Division IV
Louisville St. Thomas Aquinas vs. Canal Winchester Harvest Prep, 5:15
New Madison Tri-Village vs. Convoy Crestview, 8:30
FINAL: Saturday, 1:30
FRIDAY’S STATE SEMIFINALS
Division III
Cleveland Villa Angela-St. Joseph (21-7) vs. Columbus Ready (21-5), 10:45 a.m.
St. Bernard Roger Bacon (22-4) vs. Lima Central Catholic (23-4), 2
FINAL: Saturday, 4:30
Division I
Lakewood St. Edward (24-2) vs. Cleveland East Tech (24-3), 5:15
Upper Arlington (26-1) vs. Trotwood Madison (25-2), 8:30
FINAL: Saturday, 8:30 p.m.
PRO BASKETBALL
NBA
Eastern Conference
Atlantic Division
W L Pct GB
Toronto 37 27 .578 —
Brooklyn 33 31 .516 4
New York 27 40 .403 11½
Boston 22 44 .333 16
Philadelphia 15 51 .227 23
Southeast Division
W L Pct GB
x-Miami 44 19 .698 —
Washington 35 31 .530 10½
Charlotte 32 34 .485 13½
Atlanta 29 35 .453 15½
Orlando 19 48 .284 27
Central Division
W L Pct GB
x-Indiana 49 17 .742 —
Chicago 37 29 .561 12
Cleveland 26 40 .394 23
Detroit 25 41 .379 24
Milwaukee 13 53 .197 36
Western Conference
Southwest Division
W L Pct GB
San Antonio 49 16 .754 —
Houston 44 21 .677 5
Dallas 39 27 .591 10½
Memphis 39 27 .591 10½
New Orleans 26 39 .400 23
Northwest Division
W L Pct GB
Oklahoma City 48 17 .738 —
Portland 43 23 .652 5½
Minnesota 32 32 .500 15½
Denver 29 37 .439 19½
Utah 22 44 .333 26½
Pacific Division
W L Pct GB
L.A. Clippers 47 20 .701 —
Golden State 41 26 .612 6
Phoenix 37 28 .569 9
Sacramento 23 43 .348 23½
L.A. Lakers 22 44 .333 24½
x-clinched playoff spot
Late games not included
Friday’s Results
Washington 105, Orlando 101, OT
Indiana 101, Philadelphia 94
Toronto 99, Memphis 86
Charlotte 105, Minnesota 93
Phoenix 87, Boston 80
Denver 111, Miami 107
Portland 111, New Orleans 103
San Antonio 119, L.A. Lakers 85
L.A. Clippers 96, Utah 87
Cleveland 103, Golden State 94
Saturday’s Results
New York 115, Milwaukee 94
Washington 101, Brooklyn 94
Memphis 103, Philadelphia 77
Indiana 112, Detroit 104, OT
Atlanta 97, Denver 92
Chicago 94, Sacramento 87
Sunday’s Games
Charlotte at Milwaukee, 1
Phoenix at Toronto, 1
Houston at Miami, 3:30
Boston at New Orleans, 6
Sacramento at Minnesota, 7
Dallas at Oklahoma City, 7
Utah at San Antonio, 7
Golden State at Portland, 9
Cleveland at L.A. Clippers, 9:30
Monday’s Games
Philadelphia at Indiana, 7
Atlanta at Charlotte, 7
Phoenix at Brooklyn, 7:30
Oklahoma City at Chicago, 8
Utah at Houston, 8
Boston at Dallas, 8:30
L.A. Clippers at Denver, 10:30

PRO HOCKEY
National Hockey League
Eastern Conference
Atlantic Division
GP W L OT Pts GF GA
Boston 67 45 17 5 95 215 146
Toronto 68 36 24 8 80 201 207
Tampa Bay 67 36 24 7 79 194 175
Montreal 68 36 25 7 79 172 174
Detroit 66 30 23 13 73 174 184
Ottawa 66 28 25 13 69 189 218
Florida 67 25 35 7 57 166 217
Buffalo 67 19 40 8 46 132 200
Metropolitan Division
GP W L OT Pts GF GA
Pittsburgh 66 44 18 4 92 206 163
Columbus 67 35 26 6 76 195 184
N.Y. Rangers 68 36 28 4 76 177 169
Philadelphia 66 34 25 7 75 188 190
Washington 68 31 27 10 72 197 205
New Jersey 68 29 26 13 71 166 176
Carolina 67 29 29 9 67 168 192
N.Y. Islanders 69 26 34 9 61 195 233
Western Conference
Central Division
GP W L OT Pts GF GA
St. Louis 67 46 14 7 99 223 151
Colorado 67 43 19 5 91 206 180
Chicago 67 38 15 14 90 227 178
Minnesota 67 35 22 10 80 164 164
Dallas 66 32 23 11 75 191 185
Winnipeg 68 30 29 9 69 186 199
Nashville 68 29 29 10 68 164 201
Pacific Division
GP W L OT Pts GF GA
Anaheim 67 44 16 7 95 216 171
San Jose 68 44 17 7 95 213 165
Los Angeles 67 38 23 6 82 164 142
Phoenix 67 31 25 11 73 185 191
Vancouver 69 30 29 10 70 163 187
Calgary 67 27 33 7 61 163 199
Edmonton 68 23 36 9 55 169 223
NOTE: Two points for a win, one point for overtime loss.
Late games not included
Friday’s Results
Detroit 2, Edmonton 1, SO
Calgary 4, Dallas 3, SO
San Jose 4, N.Y. Islanders 3
Washington 4, Vancouver 3
Florida 5, New Jersey 3
Nashville 3, Chicago 2
N.Y. Rangers 4, Winnipeg 2
Anaheim 6, Colorado 4
Saturday’s Results
Columbus 2, Minnesota 1, SO
Boston 5, Carolina 1
Philadelphia 4, Pittsburgh 0
Montreal 5, Ottawa 4, OT
Tampa Bay 3, New Jersey 0
N.Y. Islanders 4, Buffalo 1
St. Louis 4, Nashville 1
Calgary at Phoenix, 10
Anaheim at Los Angeles, 10:30
Sunday’s Games
Philadelphia at Pittsburgh, 12:30
Vancouver at Florida, 3
Toronto at Washington, 3
Edmonton at Carolina, 3
San Jose at N.Y. Rangers, 4
Colorado at Ottawa, 5
Montreal at Buffalo, 7
Detroit at Chicago, 7:30
Dallas at Winnipeg, 8
Monday’s Games
Minnesota at Boston, 7:30
Vancouver at Tampa Bay, 7:30
Winnipeg at St. Louis, 8
Phoenix at Los Angeles, 10:30

MAJOR LEAGUE BASEBALL
Spring Training
Thursday’s Games
Houston 7, Toronto 5
Boston 4, Minnesota 3
Tampa Bay 4, Pittsburgh 1
St. Louis 11, Atlanta 0
N.Y. Mets 7, Washington 5
Philadelphia 6, N.Y. Yankees (ss) 2
Miami 4, Detroit 2
N.Y. Yankees (ss) 6, Baltimore 0
Cleveland 12, Kansas City 6
Milwaukee 8, San Diego 0
L.A. Angels 8, Chicago White Sox 6
Cincinnati 8, L.A. Dodgers 2
Seattle 6, Arizona 3
Texas 4, San Francisco 4, tie
Oakland 10, Colorado 5
Friday’s RESULTS
Minnesota (ss) 2, Baltimore 2, tie
Detroit 12, Washington 6
Minnesota (ss) 7, N.Y. Yankees 3
Boston 3, Toronto 1
Atlanta 6, Tampa Bay 1
Pittsburgh 6, Philadelphia 5
St. Louis 6, Houston 4
San Diego 4, L.A. Angels 2
Kansas City 9, Oakland 9, tie
Chicago Cubs 5, L.A. Dodgers 4
San Francisco 4, Colorado (ss) 0
Milwaukee 9, Arizona 8, 10 innings
Chicago White Sox 2, Cleveland 2, tie
Miami 1, N.Y. Mets 0
Colorado (ss) 2, Seattle 2, tie, 10 innings
Cincinnati 2, Texas 1
Saturday’s RESULTS
Detroit 14, Houston 3
Tampa Bay (ss) 6, Toronto 3
Washington 2, Miami (ss) 1
St. Louis 6, Atlanta 2
Baltimore 2, N.Y. Yankees (ss) 1
Tampa Bay (ss) 6, Pittsburgh 3
N.Y. Mets (ss) 3, Minnesota 3, tie
Texas 16, Oakland (ss) 15
L.A. Dodgers (ss) 5, San Diego 4
Chicago Cubs (ss) 6, Kansas City 5
San Francisco (ss) 13, Seattle 6
N.Y. Mets (ss) 9, Chicago Cubs (ss) 4
Cincinnati 16, Milwaukee 4
Arizona 4, Cleveland 2
Colorado 4, L.A. Angels 4, tie, 10 innings
Oakland (ss) 8, San Francisco (ss) 1
Philadelphia 4, Boston 1
Miami (ss) 5, N.Y. Yankees (ss) 0
L.A. Dodgers (ss) vs. Chicago White Sox at Glendale, Ariz., late
Sunday’s Games
Atlanta vs. N.Y. Yankees at Tampa, Fla., 1:05
Boston vs. Tampa Bay at Port Charlotte, Fla., 1:05
Miami vs. Minnesota at Fort Myers, Fla., 1:05
Washington (ss) vs. Houston at Kissimmee, Fla., 1:05
N.Y. Mets vs. St. Louis at Jupiter, Fla., 1:05
Baltimore vs. Toronto at Dunedin, Fla., 1:05
Pittsburgh vs. Philadelphia at Clearwater, Fla., 1:05
Detroit vs. Washington (ss) at Viera, Fla., 1:05
Miami vs. N.Y. Yankees at Panama City, 2:05
N.Y. Mets vs. Chicago Cubs at Las Vegas, 4:05
Cleveland vs. Chicago Cubs at Mesa, Ariz., 4:05
Chicago White Sox vs. Texas at Surprise, Ariz., 4:05
Seattle vs. L.A. Angels at Tempe, Ariz., 4:05
Oakland vs. Cincinnati at Goodyear, Ariz., 4:05
Kansas City vs. San Diego at Peoria, Ariz., 4:05
Cleveland vs. San Francisco at Scottsdale, Ariz., 4:05
Colorado vs. L.A. Dodgers at Glendale, Ariz., 4:05
Milwaukee vs. Arizona at Scottsdale, Ariz., 4:10
Monday’s Games
N.Y. Yankees vs. Pittsburgh at Bradenton, Fla., 1:05
Atlanta vs. Houston at Kissimmee, Fla., 1:05
Washington vs. Detroit at Lakeland, Fla., 1:05
St. Louis vs. Boston at Fort Myers, Fla., 1:05
N.Y. Mets vs. Miami at Jupiter, Fla., 1:05
Baltimore (ss) vs. Philadelphia at Clearwater, Fla., 1:05
Chicago White Sox vs. Milwaukee at Phoenix, 4:05
Cleveland vs. Cincinnati at Goodyear, Ariz., 4:05
Colorado vs. San Diego at Peoria, Ariz., 4:05
Chicago Cubs (ss) vs. Oakland at Phoenix, 4:05
L.A. Angels (ss) vs. Chicago Cubs (ss) at Mesa, Ariz., 4:05
San Francisco vs. L.A. Angels (ss) at Tempe, Ariz., 4:05
Minnesota vs. Baltimore (ss) at Sarasota, Fla., 7:05
Texas vs. Kansas City at Surprise, Ariz., 9:05

PRO SOCCER
Major League Soccer
Eastern Conference
W L T Pts GF GA
Houston 2 0 0 6 5 0
Philadelphia 1 0 1 4 2 1
Columbus 1 0 0 3 3 0
Toronto FC 1 0 0 3 2 1
New York 0 1 1 1 2 5
Sporting Kansas City 0 1 1 1 1 2
Chicago 0 1 0 0 2 3
Montreal 0 2 0 0 2 4
D.C. 0 1 0 0 0 3
New England 0 2 0 0 0 5
Western Conference
W L T Pts GF GA
FC Dallas 1 0 1 4 4 3
Vancouver 1 0 0 3 4 1
Chivas USA 1 0 0 3 3 2
Seattle 1 1 0 3 2 2
Real Salt Lake 1 0 0 3 1 0
Portland 0 0 1 1 1 1
Colorado 0 0 1 1 1 1
San Jose 0 0 0 0 0 0
Los Angeles 0 1 0 0 0 1
NOTE: Three points for victory, one point for tie.
Late games not included
Saturday’s Results
New York 1, Colorado 1, tie
Philadelphia 1, New England 0
Toronto FC 2, Seattle FC 1
Houston 1, Montreal 0
Sporting Kansas City 1, FC Dallas 1, tie
Real Salt Lake at San Jose, late
Sunday’s Games
Chicago at Portland, 3
Vancouver at Chivas USA, 7
Saturday, March 22
Vancouver at New England, 2
Seattle FC at Montreal, 4
Los Angeles at Real Salt Lake, 4
D.C. United at Toronto FC, 4:30
Portland at Colorado, 6
Philadelphia at Columbus, 6
Chivas USA at FC Dallas, 8:30
San Jose at Sporting Kansas City, 8:30
Sunday, March 23
New York at Chicago, 3

COLLEGE BASKETBALL
Saturday Men’s Scores
TOURNAMENTS
America East Conference
Championship
Albany (NY) 69, Stony Brook 60
American Athletic Conference
Championship
Louisville 71, UConn 61
Atlantic 10 Conference
Semifinals
Saint Joseph’s 67, St. Bonaventure 48
VCU 74, George Washington 55
Atlantic Coast Conference
Semifinals
Duke 75, NC State 67
Virginia 51, Pittsburgh 48
Big 12 Conference
Championship
Iowa St. 74, Baylor 65
Big East Conference
Championship
Providence 65, Creighton 58
Big Sky Conference
Championship
Weber St. 88, North Dakota 67
Big Ten Conference
Semifinals
Michigan 72, Ohio St. 69
Michigan St. 83, Wisconsin 75
Conference USA
Championship
Tulsa 69, Louisiana Tech 60
Mid-American Conference
Championship
W. Michigan 98, Toledo 77
Mid-Eastern Athletic Conference
Championship
NC Central 71, Morgan St. 62
Mountain West Conference
Championship
New Mexico 64, San Diego St. 58
Pacific-12 Conference
Championship
UCLA 75, Arizona 71
Southeastern Conference
Semifinals
Florida 56, Tennessee 49
Kentucky 70, Georgia 58
Southland Conference
Championship
Stephen F. Austin 68, Sam Houston St. 49
Southwestern Athletic Conference
Championship
Texas Southern 78, Prairie View 73
Sun Belt Conference
Semifinals
Georgia St. 72, Arkansas St. 45
Louisiana-Lafayette 73, W. Kentucky 72
Western Athletic Conference
Championship
New Mexico St. 77, Idaho 55
Saturday Women’s Scores
TOURNAMENTS
Atlantic Sun Conference
Semifinals
Florida Gulf Coast 64, Mercer 47
Stetson 90, SC-Upstate 60
Big West Conference
Championship
CS Northridge 73, Cal Poly 58
Colonial Athletic Association
Semifinals
Delaware 60, Coll. of Charleston 52
James Madison 55, Drexel 43
Conference USA
Championship
Middle Tennessee 84, Southern Miss. 55
Mid-American Conference
Championship
Akron 79, Ball St. 68
Mid-Eastern Athletic Conference
Championship
Hampton 50, Coppin St. 47
Missouri Valley Conference
Semifinals
Drake 66, Indiana St. 58
Wichita St. 66, Illinois St. 50
Mountain West Conference
Championship
Fresno St. 77, Colorado St. 68
Patriot League
Championship
Army 68, Holy Cross 58
Southland Conference
Semifinals
Northwestern St. 61, Lamar 60
Stephen F. Austin 80, McNeese St. 54
Southwestern Athletic Conference
Championship
Prairie View 63, Texas Southern 58
Sun Belt Conference
Championship
W. Kentucky 61, Arkansas St. 60
Western Athletic Conference
Championship
Idaho 75, Seattle 67
NCAA Division II Men’s Tourney
Friday’s Regional Quarterfinals
At San Bernardino, Calif.
Cal Poly Pomona 73, Dixie State 65
Cal State Stanislaus 80, Seattle Pacific 72, OT
Cal State Chico 77, California Baptist 71
Cal State Bernardino 79, Chaminade 78
Saturday’s Regional Semifinals
At New Haven. Conn.
Saint Anselm 73, Le Moyne 62
Bloomfield 59, New Haven 57
Southern Connecticut State 89, Bridgeport 73
Franklin Pierce 66, Philadelphia 65
At Mankato, Minn.
Missouri Southern State 80, Fort Hays State 69
Central Missouri 56, Arkansas Tech 44
Minnesota State Mankato 97, Harding 56
Northwest Missouri State 98, Winona State 77
At Lakeland, Fla.
Delta State 82, Barry 77
Saint Leo 75, West Alabama 67
Tuskegee 98, Florida Southern 95
North Alabama 72, Tampa 68
At Denver
Midwestern State 72, Arkansas-Fort Smith 66
Tarleton State 92, Texas A&M-International 56
Metro State 76, Colorado-Colorado Springs 72
Colorado Mines 90, St. Mary’s (Texas) 67
At Springfield, Mo.
Michigan Tech 75, Southern Indiana 70
Indianapolis 80, Bellarmine 75
Drury 69, Wisconsin-Parkside 64
Lake Superior State 88, Findlay 83, OT
At East Stroudsburg, Pa.
Indiana (Pa.) 75, West Chester 68
West Liberty 88, Glenville State 72
East Stroudsburg 99, Livingstone 98
Gannon 66, Charleston (W. Va.) 64
At Aiken, S.C.
Montevallo 97, Georgia Southwestern 88
Lincoln Memorial 76, Carson-Newman 65
South Carolina Aiken 80, Limestone 54
GRU Augusta 86, Anderson (S.C.) 84
Saturday’s Regional Finals
At San Bernardino, Calif.
Cal State Stanislaus 72, Cal Poly Pomona 66, OT
Cal State Chico 94, Cal State Bernardino 77
Sunday’s Regional Semifinals
At New Haven. Conn.
Saint Anselm (21-7) vs. Bloomfield (21-8), 5 p.m.
Southern Connecticut State (28-2) vs. Franklin Pierce (21-7) 7:30 p.m.
At Mankato, Minn.
Missouri Southern State (25-5) vs. Central Missouri (25-5), 6 p.m.
Minnesota State Mankato (30-4) vs. Northwest Missouri State (23-6), 8:30 p.m.
At Lakeland, Fla.
Delta State (25-6) vs. Saint Leo (24-8), 5 p.m.
Tuskegee (19-11) vs. North Alabama (23-9), 7:30 p.m.
At Denver
Midwestern State (23-7) vs. Tarleton State (28-2), 7 p.m.
Metro State (29-1) vs. Colorado Mines (25-4), 9:30 p.m.
At Springfield, Mo.
Michigan Tech (23-7) vs. Indianapolis (24-4), 7 p.m.
Drury (26-3) vs. Lake Superior State (26-5), 9:30 p.m.
At East Stroudsburg, Pa.
Indiana (Pa.) (24-4) vs. West Liberty (27-3), 5 p.m.
East Stroudsburg (29-1) vs. Gannon (20-9), 7:30 p.m.
At Aiken, S.C.
Montevallo (25-5) vs. Lincoln Memorial (28-2), 5 p.m.
South Carolina Aiken (30-3) vs. GRU Augusta (24-7), 7:30 p.m.
Monday’s Regional Final
At San Bernardino, Calif.
Cal State Stanislaus (23-8) vs. Cal State Chico (24-7), 10 p.m.
Tuesday’s Regional Finals
At New Haven. Conn.
TBD, 7 p.m.
At Mankato, Minn.
TBD, 8 p.m.
At Lakeland, Fla.
TBD, 7 p.m.
At Denver
TBD, 9 p.m.
At Springfield, Mo.
TBD, 8 p.m.
At East Stroudsburg, Pa.
TBD, TBA
At Aiken, S.C.
TBD, 7 p.m.
At San Bernardino, Calif.
TBD, 10 p.m.
NCAA Division III Men’s Tourney
Friday’s Regional Semifinals
At Amherst, Mass.
Morrisville State 88, Richard Stockton 81
Amherst 87, Plattsburgh 63
At Fredricksburg, Va.
Williams 110, Albertus Magnus 92
Mary Washington 74, Virginia Wesleyan 70
At Stevens Point, Wis.
Wisconsin-Whitewater 81, Texas-Dallas 63
Emory 76, Wisconsin-Stevens Point 73
At Bloomington, Ill.
Dickinson 81, Wheaton (Ill.) 71
Illinois Wesleyan 78, Calvin 64
Saturday’s Quarterfinals
Amherst 84, Morrisville State 74
Williams 79, Mary Washington 46
Wisconsin-Whitewater 74, Emory 51
Illinois Wesleyan 79, Dickinson 66
Friday’s National Semifinals
At Salem (Va.) Civic Center
Amherst vs. Williams, TBA
Wisconsin-Whitewater vs. Illinois Wesleyan, TBA
Saturday’s Championship
Semifinal winner, TBA
NCAA Division II Women’s Tourney
Friday’s Regional Quarterfinals
At Hickory, N.C.
Belmont Abbey 93, Wingate 86
Limestone 75, Clayton State 65
Armstrong 64, Lenoir-Rhyne 56
Northern Georgia 85, Columbus State 83
At Canyon, Texas
Tarleton State 70, Texas A&M International, 55
Colorado Mesa 60, Midwestern State 49
West Texas A&M 90, St. Edward’s 73
St. Mary’s (Texas) 63, Colorado State-Pueblo 57
At Searcy, Ark.
Emporia State 97, Southwestern Oklahoma State 65
Wayne State 83, Pittsburg State 77
Concordia-St. Paul 68, Harding 57
Central Missouri 82, Northern State 69
At Fort Lauderdale, Fla.
Rollins 56, Saint Leo 48
Tampa 77, West Florida 62
Nova Southeastern 73, Benedict 61
Albany State (Ga.) 49, Delta State 45
At Glenville, W.Va.
Glenville State 82, West Liberty 70
Bloomsburg 75, Virginia State 57
Gannon 76, Shaw 70
Edinboro 64, Charleston (W.Va.) 62
At Pomona, Calif.
Simon Fraser 77, Western Washington 70
Montana State Billings 60, Academy of Art 59
Cal State Chico 90, Cal State Dominguez Hills 70
Cal Poly Pomona 60, Alaska-Anchorage 56
At Waltham, Mass.
LIU Post 60, Assumption 59
Adelphi 92, New Haven 86
Bentley 80, Bloomfield 65
Stonehill 79, District of Columbia 61
At Springfield, Mo.
Wayne State (Mich.) 63, Indianapolis 58
Lewis 69, Missouri-St. Louis 64
Drury 74, Truman 68, OT
Quincy 65, Northern Michigan 58
Saturday’s Regional Semifinals
At Hickory, N.C.
Limestone 78, Belmont Abbey 62
Armstrong Atlantic 72, Northern Georgia 70
At Canyon, Texas
Colorado Mesa 66, Tarleton State 44
West Texas A&M 79, St. Mary’s (Texas) 66
At Searcy, Ark.
Emporia State 76, Wayne State (Neb.) 69
Concordia-St. Paul 85, Central Missouri 60
At Fort Lauderdale, Fla.
Tampa 75, Rollins 57
Albany State (Ga.) 96, Nova Southeastern 69
At Glenville, W.Va.
Edinboro 77, Gannon 69
Bloomsburg 91, Glenville State 78
At Pomona, Calif.
Montana State Billings 76, Simon Fraser 68
Cal Poly Pomona 88, Cal State Chico 78
At Waltham, Mass.
LIU Post 85, Adelphi 83
Bentley 79, Stonehill 63
Sunday’s Regional Semfinals
At Springfield, Mo.
Wayne State (Mich.) (22-7) vs. Lewis (23-5), 1
Drury (25-3) vs. Quincy (23-6), 3:30
Monday’s Regional Finals
At Hickory, N.C.
Limestone (26-5) vs. Armstrong Atlantic (21-7), 7 p.m.
At Canyon, Texas
Colorado Mesa (30-1) vs. West Texas A&M (29-2), 8 p.m.
At Searcy, Ark.
Emporia State (30-3) vs. Concordia-St. Paul (27-8), 8 p.m.
At Fort Lauderdale, Fla.
Tampa (26-6) vs. Albany State (Ga.) (22-6), 7 p.m.
At Glenville, W.Va.
Edinboro (26-5) vs. Bloomsburg (26-4), 7 p.m.
At Pomona, Calif.
Montana State Billings (25-7) vs. Cal Poly Pomona (24-6), 10 p.m.
At Waltham, Mass.
LIU Post (24-6) vs. Bentley (31-0), 7 p.m.
At Springfield, Mo.
Wayne State-Lewis winner vs. Drury-Quincy winner, 8 p.m.
NCAA Division III Women’s Tourney
Friday’s Regional Semifinals
At Madison, N.J.
Montclair St. 82, Scranton 77
FDU-Florham 66, Baldwin Wallace 42
At Medford, Mass.
Tufts 55, Castleton State 35
Ithaca 74, Amherst 71
At Greencastle, Ind.
Wis.-Whitewater 67, Wis.-Oshkosh 59
DePauw 73, Carthage 54
At Walla Walla, Wash.
Thomas More 73, Texas-Tyler 61
Whitman 87, Christopher Newport 70
Saturday’s Quarterfinals
FDU-Florham 73, Montclair St. 53
Tufts 61, Ithaca 59
Wis.-Whitewater 88, DePauw 71
Whiteman 76, Thomas More 60
Friday’s Semifinals
At Stevens Point, Wis.
Tufts vs. FDU-Florham, TBA
Wis.-Whitewater vs. Whitman, TBA
Saturday’s March 22 Finals
Third Place
Semifinal losers, 5 p.m.
Championship
Semifinal winners, 8 p.m.
SCHEDULE
Saturday’s Events
College Athletics
SOFTBALL
Trine 11-12, Bluffton 0-4
WOMEN’S TENNIS
Oberlin 6, Ohio Northern 3
WOMEN’S LACROSSE
Mercyhurst at Findlay, noon
Sunday’s Events
College Athletics
WOMEN’S LACROSSE
Mercyhurst at Findlay, noon
Recreation Volleyball
COED SUNDAY NIGHT LEAGUE
AT FINDLAY HIGH
OU812 vs. Can You Dig It, 5
Pancake Patrol vs. Grab Bag, 6
Wine Merchant vs. Flag City Sports & Spine, 7
SCHEDULE
Monday’s Events
Recreation Volleyball
CO-ED “A” LEAGUE
AT GLENWOOD court 1
I’d Hit That vs. Notorius D.I.G., 8:15
Notorius D.I.G. vs. Guns & Roses, 9
Guns & Roses vs. Spike City B, 9:45
AT GLENWOOD court 2
Freckled Tweeds vs. Spikes Unlimited, 8:15
Spikes Unlimited vs. Balls Up, 9
Balls Up vs. I’d Hit That, 9:45
BOWLING
AMF Sportsman Lanes
Sportsman Junior League
High series: (boys) Ryan Studebaker 624; (girls) Cierah Dillery 463. High game: (boys) Studebaker 215; (girls) Dillery 175.
Bantam I League
High series: (boys) Cody Sands 236; (girls) Danielle Shorter 207; (8-under boys) Karsen Smith 244; (8-under girls) Simonia Cortez 103. High game: (boys) Sands 126; (girls) Shorter 106; (8-under boys) Smith 122; (8-under girls) Cortez 60.
LOCAL & AREA
L-B Girls Soccer Meeting
Any girls interested in playing high school soccer for Liberty-Benton in the fall should attend the organizational meeting with a parent at 6 p.m. March 18 in the high school library. Questions can be forwarded to Mark Pagano at CoachPagano@gmail.com.

Comments

comments

About the Author