Wednesday’s Scoreboard

PREP HOCKEY
Weekly State Coaches Poll
1. Cleveland St. Ignatius 80
2. Toledo St. Francis 72
3. Sylvania Northview 45
4. Hunting Valley University School 41
5. Gates Mills Gilmour Academy 40
6. Lakewood St. Edward 38
7. Parma Heights Holy Name 28 8. Olentangy Liberty 26
9. Dublin Jerome 23
10. Cuyahoga Falls Walsh Jesuit 21

PREP GIRLS BASKETBALL
Tuesday’s Result
NW Ohio Game
Ottoville 53, Wayne Trace 42
Wednesday’s Games
Northern 10 Conference
Buckeye Central at Carey
Other NW Ohio Games
Archbold at Perrysburg
Carrollton at Wooster Senior
Celina Ovisco Tournament at Coldwater
Celina Ovisco Tournament at Marion Local
Holiday Classic at Holgate
Holiday Classic at Mount Vernon
Holiday Classic at Patrick Henry
Holiday Classic at Ridgedale
Lake at Port Clinton
NW Signal Classic at Napoleon
NW Signal Classic at Wauseon
New London at Lorain Brookside
North Baltimore at Miller City
Ovisco Tournament at Celina
Ovisco Tournament at St. Henry
Sandusky Senior at Toledo Bowsher
Seneca East at Milan Edison
West Holmes at Zanesville
Willard at Newark
Thursday’s Games
Firelands Conference
Monroeville at Ashland Crestview
Plymouth at New London
South Central at Western Reserve
Other NW Ohio Games
Ada at Waynesfield-Goshen
Ashland Mapleton at Norwalk St. Paul
Ayersville Tournament at Continental
Ayersville Tournament at Leipsic
Cardinal Stritch at Castalia Margaretta
Celina Ovisco Tournament at Coldwater
Celina Ovisco Tournament at Marion Local
Chatt Insurance Holiday Tournament at Parkway
Columbus Grove at Ottawa-Glandorf
Crestline at Mount Gilead
Delphos St. John’s at Van Wert
Eastwood at Swanton
Elida Invitational at Lima Senior
Fort Loramie at New Knoxville
Fremont Ross at Marion Harding
Fremont St. Joseph at Oak Harbor
Gibsonburg at Arcadia
Highland at Ontario
Holiday Classic at Ada
Holiday Classic at Ayersville
Holiday Classic at Danville
Holiday Classic at Elida
Holiday Classic at Fairview
Holiday Classic at Hilltop
Holiday Classic at Holgate
Holiday Classic at Lincolnview
Holiday Classic at Mount Vernon
Holiday Classic at Patrick Henry
Holiday Classic at Ridgedale
Holiday Classic at Ridgemont
Holiday Classic at Wapakoneta
Houston at Sidney Lehman
Huron at Danbury
Jackson Center at New Bremen
Lakota West Kemba Hoops Fest at Tol. Cent. Catholic
Lima Shawnee at Delphos Jefferson
Loudonville at Clear Fork
Mansfield Senior at Findlay
Marion Pleasant at Galion Northmor
Maumee at Rossford
NW Signal Classic at Napoleon
NW Signal Classic at Wauseon
Oregon Clay at Sylvania Northview
Ottawa Hills at Woodmore
Ottoville at Arlington
Ovisco Tournament at Celina
Ovisco Tournament at St. Henry
River Valley at Cardington Lincoln
Riverside at Benjamin Logan
Rossford at Maumee
Sandusky St. Mary’s at Clyde
Spencerville at Fort Jennings
St. Marys Memorial at Bellefontaine
Stryker at Holiday Classic
Stryker at Paulding
Toledo Christian at McComb
Van Buren at Otsego
Vanlue at Hardin Northern
Versailles at Anna
Vicki Mauk Holiday Invitational at Tinora
Wapakoneta Holiday Tournament at Fostoria Senior
Waynesfield-Goshen Tournament at Allen East
Woodlan, Ind. at Wayne Trace
Friday’s Games
Northern 10 Conference
Bucyrus at Upper Sandusky
Mohawk at Seneca East
Other NW Ohio Games
Ayersville Tournament at Continental
Ayersville Tournament at Leipsic
Bryan Holiday Classic at Paulding
Chatt Insurance Holiday Tournament at Parkway
Clyde at Lexington
Elida Invitational at Lima Senior
Holiday Classic at Ayersville
Holiday Classic at Bellevue
Holiday Classic at Elida
Holiday Classic at Fairview
Holiday Classic at Hilltop
Holiday Classic at Lima Bath
Holiday Classic at Lincolnview
Holiday Classic at Ridgemont
Holiday Classic at Stryker
Lakota West Kemba Hoops Fest at Tol. Cent. Catholic
North Baltimore at Carey
Our Lady of the Elms at Kidron Central Christian
Rocks Holiday Classic at Toledo Notre Dame
Springfield at Toledo St. Ursula
Toledo Start at Minster
Vicki Mauk Holiday Invitational at Tinora
Waynesfield-Goshen Tournament at Allen East
PREP Boys Basketball
Tuesday’s Results
Tournaments
VISION CHRYSLER CLASSIC
Tinora 52, Bryan 50
Wauseon 64, Paulding 29
Around Ohio
Beach Ball Classic
Cin. Moeller 60, Scott Co., Ky. 41
Wednesday’s Games
Sandusky Bay Conference Lake Division
Clyde at Sandusky Senior
Other NW Ohio Games
Black River at Ashland Mapleton
Convoy Crestview at Ottoville
Galion Senior at Cardington Lincoln
Genoa at Gibsonburg
Kalida at Lima Cent. Cath.
Minster at Russia
Mount Vernon at Marion Harding
Norwalk Senior at South Central
Oak Harbor at Lakota
Port Clinton at Toledo Christian
Riverdale at Hardin Northern
Rossford at Swanton
Sylvania Northview at Oregon Clay
Toledo Whitmer at Windermere Florida Tourney
Versailles at Anna
Wapakoneta at Lima Perry
Thursday’s Games
Northern 10 Conference
Buckeye Central at Carey
Mohawk at Seneca East
Upper Sandusky at Bucyrus
Ohio Cardinal Conference
Lexington at Ashland Senior
Other NW Ohio Games
Chatt Insurance Holiday Tournament at Parkway
Defiance Classic at Bryan
Defiance Classic at Paulding
Defiance Classic at Wauseon
Holiday Classic at Kidron Central Christian
Holiday Classic at North Central
Holiday Classic at Northwood
Holiday Classic at Tinora
Hopewell-Loudon at Tiffin Calvert
Lake at Maumee
Leipsic at Pandora-Gilboa
Lima Bath at Liberty-Benton
Mansfield Christian at Fredericktown
Northwest Ohio Holiday Classic at Fostoria Senior
Northwest Ohio Holiday Classic at Montpelier
Ottawa-Glandorf at Perrysburg
Parkway at Ridgemont
Riverdale at North Union
Route 49 Classic at Antwerp
Route 49 Classic at Edgerton
Route 49 Classic at Edon
Route 49 Classic at Hicksville
Sylvania Southview Holiday Tournament at Sylvania Southview
Tol. Cent. Catholic at Cardinal Stritch
Toledo Whitmer at Windermere Florida Tourney
Friday’s Games
Three Rivers Athletic Conference
Lima Senior at Fremont Ross
Toledo St. Francis at Findlay
Northern 10 Conference
Colonel Crawford at Ridgedale
Sandusky Bay Conference River Division
Lakota at Fremont St. Joseph
Tiffin Calvert at Sandusky St. Mary’s
Sandusky Bay Conference Bay Division
Vermilion at Castalia Margaretta
Willard at Oak Harbor
Sandusky Bay Conference Lake Division
Bellevue at Shelby
Ohio Cardinal Conference
West Holmes at Mount Vernon
Wooster Senior at Mansfield Senior
Mid-Buckeye Conference
Loudonville at Mansfield St. Peter’s
Firelands Conference
Ashland Crestview at Western Reserve
Norwalk St. Paul at New London
South Central at Plymouth
Other NW Ohio Games
Arlington at Bluffton Tournament
Buckeye Holiday Tournament at Sidney Lehman
Buckeye Valley at Centerburg
Chatt Insurance Holiday Tournament at Parkway
Chatt Insurance Holiday Tournament at Ridgemont
Clear Fork at Mansfield Madison
Coldwater Cavalier Invitational at Coldwater
Coldwater Cavalier Invitational at Marion Local
Coldwater Cavalier Invitational at St. Henry
Delphos Jefferson at Lima Shawnee
Delphos St. John’s at Convoy Crestview
Delta at Fayette
Eastwood at Archbold
Elmwood at Arcadia
Fort Jennings at Lima Temple Christian
Genoa at Anthony Wayne
Henry County Tourrney at Holgate
Henry County Tourrney at Napoleon
Holiday Classic at Celina
Holiday Classic at Liberty Center
Holiday Classic at North Central
Holiday Classic at Northwood
Holiday Classic at Oregon Clay
Holiday Classic at Patrick Henry
Holiday Classic at Sandusky Perkins
Holiday Classic at Swanton
Holiday Classic at Upper Scioto Valley
Houston at Minster
Huron at Milan Edison
Indian Lake at New Bremen
Lincolnview at Kalida
Lucas at Howard East Knox
Marion Harding at Olentangy Orange
McComb at Lake
McDonald’s Holiday at Allen East
McDonald’s Holiday at Bluffton
McDonald’s Holiday at Miller City
Miami East at Versailles
Monroeville at Ashland Mapleton
Navarre Fairless at Mansfield Christian
Northwest Ohio Holiday Classic at Fostoria Senior
Northwest Ohio Holiday Classic at Montpelier
Ontario at Sparta Highland
Ottawa Hills at Pettisville
River Valley at Cardington Lincoln
Route 49 Classic at Antwerp
Route 49 Classic at Edgerton
Route 49 Classic at Edon
Route 49 Classic at Hicksville
Sandusky Senior at Oberlin
St. Marys Memorial at New Knoxville
Sylvania Southview Holiday Tournament at Cardinal Stritch
Sylvania Southview Holiday Tournament at Sylvania Southview
Tol. Cent. Catholic at Sylvania Southview Holiday Tournament
Toledo Bowsher at Sylvania Northview
Toledo Whitmer at Windermere Florida Tourney
Van Buren at Otsego
Vanlue at Hardin Northern
Warrior Christmas Tournament at Toledo Emmanuel Baptist
Wayne Trace at Woodlan, Ind.
Waynesfield-Goshen at Ada
Wynford at Marion Pleasant
PRO FOOTBALL
National Football League
American Conference
East
W L T Pct PF PA
y-New England 12 3 0 .800 432 290
Buffalo 8 7 0 .533 280 343
Miami 6 9 0 .400 265 371
N.Y. Jets 5 10 0 .333 292 356
South
W L T Pct PF PA
y-Jacksonville 10 5 0 .667 407 253
Tennessee 8 7 0 .533 319 346
Houston 4 11 0 .267 325 414
Indianapolis 3 12 0 .200 241 391
North
W L T Pct PF PA
y-Pittsburgh 12 3 0 .800 378 284
Baltimore 9 6 0 .600 368 272
Cincinnati 6 9 0 .400 259 322
Cleveland 0 15 0 .000 210 382
West
W L T Pct PF PA
y-Kansas City 9 6 0 .600 388 315
L.A. Chargers 8 7 0 .533 325 262
Oakland 6 9 0 .400 291 343
Denver 5 10 0 .333 265 355
National Conference
East
W L T Pct PF PA
y-Philadelphia 13 2 0 .867 457 289
Dallas 8 7 0 .533 348 332
Washington 7 8 0 .467 332 370
N.Y. Giants 2 13 0 .133 228 378
South
W L T Pct PF PA
x-New Orleans 11 4 0 .733 424 295
x-Carolina 11 4 0 .733 353 305
Atlanta 9 6 0 .600 331 305
Tampa Bay 4 11 0 .267 304 358
North
W L T Pct PF PA
y-Minnesota 12 3 0 .800 359 242
Detroit 8 7 0 .533 375 365
Green Bay 7 8 0 .467 309 349
Chicago 5 10 0 .333 254 297
West
W L T Pct PF PA
y-L.A. Rams 11 4 0 .733 465 295
Seattle 9 6 0 .600 342 306
Arizona 7 8 0 .467 269 337
San Francisco 5 10 0 .333 297 370
x-clinched playoff spot
y-clinched division
Late games not included
Saturday’s Results
Baltimore 23, Indianapolis 16
Minnesota 16, Green Bay 0
Sunday’s Results
Chicago 20, Cleveland 3
New England 37, Buffalo 16
L.A. Chargers 14, N.Y. Jets 7
Washington 27, Denver 11
Carolina 22, Tampa Bay 19
Cincinnati 26, Detroit 17
Kansas City 29, Miami 13
L.A. Rams 27, Tennessee 23
New Orleans 23, Atlanta 13
Seattle 21, Dallas 12
Arizona 23, N.Y. Giants 0
San Francisco 44, Jacksonville 33
Monday’s Results
Pittsburgh 34, Houston 6
Philadelphia 19, Oakland 10
Sunday’s GAMES
N.Y. Jets at New England, 1
Washington at N.Y. Giants, 1
Chicago at Minnesota, 1
Dallas at Philadelphia, 1
Green Bay at Detroit, 1
Cleveland at Pittsburgh, 1
Houston at Indianapolis, 1
Cincinnati at Baltimore, 4:25
New Orleans at Tampa Bay, 4:25
Kansas City at Denver, 4:25
Jacksonville at Tennessee, 4:25
Buffalo at Miami, 4:25
Arizona at Seattle, 4:25
San Francisco at L.A. Rams, 4:25
Oakland at L.A. Chargers, 4:25
Carolina at Atlanta, 4:25
PRO BASKETBALL
NBA
Eastern Conference
Atlantic Division
W L Pct GB
Boston 27 10 .730 —
Toronto 23 9 .719 1½
New York 17 16 .515 8
Philadelphia 15 18 .455 10
Brooklyn 12 21 .364 13
Southeast Division
W L Pct GB
Washington 19 15 .559 —
Miami 18 16 .529 1
Charlotte 12 21 .364 6½
Orlando 11 24 .314 8½
Atlanta 8 25 .242 10½
Central Division
W L Pct GB
Cleveland 24 10 .706 —
Detroit 19 14 .576 4½
Indiana 19 15 .559 5
Milwaukee 17 15 .531 6
Chicago 11 22 .333 12½
Western Conference
Southwest Division
W L Pct GB
Houston 25 7 .781 —
San Antonio 24 11 .686 2½
New Orleans 17 16 .515 8½
Memphis 10 23 .303 15½
Dallas 10 25 .286 16½
Northwest Division
W L Pct GB
Minnesota 21 13 .618 —
Oklahoma City 19 15 .559 2
Denver 18 15 .545 2½
Portland 17 16 .515 3½
Utah 15 19 .441 6
Pacific Division
W L Pct GB
Golden State 27 7 .794 —
L.A. Clippers 13 19 .406 13
Sacramento 11 21 .344 15
L.A. Lakers 11 21 .344 15
Phoenix 12 23 .343 15½
Late games not included
Monday’s Results
Philadelphia 105, New York 98
Golden State 99, Cleveland 92
Washington 111, Boston 103
Oklahoma City 112, Houston 107
Minnesota 121, L.A. Lakers 104
Tuesday’s Results
Dallas 98, Toronto 93
Detroit 107, Indiana 83
Miami 107, Orlando 89
Chicago 115, Milwaukee 106
San Antonio 109, Brooklyn 97
Memphis at Phoenix, late
Utah at Denver, late
Sacramento at L.A. Clippers, late
Wednesday’s Games
Boston at Charlotte, 7
Dallas at Indiana, 7
Washington at Atlanta, 7:30
Brooklyn at New Orleans, 8
Denver at Minnesota, 8
New York at Chicago, 8
Toronto at Oklahoma City, 8
Cleveland at Sacramento, 10
Memphis at L.A. Lakers, 10:30
Utah at Golden State, 10:30
Thursday’s Games
Detroit at Orlando, 7
Houston at Boston, 8
Minnesota at Milwaukee, 8
New York at San Antonio, 8:30
Philadelphia at Portland, 10:30
Friday’s Games
Houston at Washington, 7
Atlanta at Toronto, 7:30
Brooklyn at Miami, 8
Dallas at New Orleans, 8
Indiana at Chicago, 8
Milwaukee at Oklahoma City, 8
Phoenix at Sacramento, 10
Charlotte at Golden State, 10:30
L.A. Clippers at L.A. Lakers, 10:30
PRO HOCKEY
National Hockey League
Eastern Conference
Atlantic Division
GP W L OT Pts GF GA
Tampa Bay 35 26 7 2 54 133 87
Toronto 37 22 14 1 45 122 104
Boston 34 19 10 5 43 101 89
Montreal 36 16 16 4 36 98 114
Florida 36 15 16 5 35 103 119
Detroit 35 13 15 7 33 96 113
Ottawa 34 11 15 8 30 92 114
Buffalo 36 9 20 7 25 78 120
Metropolitan Division
GP W L OT Pts GF GA
New Jersey 35 21 9 5 47 113 103
Columbus 37 22 13 2 46 105 99
Washington 37 22 13 2 46 114 107
N.Y. Rangers 36 19 13 4 42 117 104
N.Y. Islanders 36 19 13 4 42 130 127
Carolina 35 16 12 7 39 99 109
Pittsburgh 37 18 16 3 39 104 118
Philadelphia 36 15 13 8 38 99 103
Western Conference
Central Division
GP W L OT Pts GF GA
St. Louis 38 23 13 2 48 113 94
Nashville 35 21 9 5 47 116 99
Winnipeg 37 20 11 6 46 121 105
Dallas 37 20 14 3 43 110 106
Chicago 35 17 13 5 39 103 94
Minnesota 36 18 15 3 39 102 106
Colorado 35 17 15 3 37 112 113
Pacific Division
GP W L OT Pts GF GA
Vegas 34 23 9 2 48 119 100
Los Angeles 37 22 11 4 48 109 85
San Jose 34 19 11 4 42 95 84
Anaheim 37 16 13 8 40 101 108
Calgary 36 18 15 3 39 101 106
Edmonton 36 17 17 2 36 108 113
Vancouver 37 15 17 5 35 98 121
Arizona 38 8 25 5 21 85 133
NOTE: Two points for a win, one point for overtime loss. Top three teams in each division and two wild cards per conference advance to playoffs.
Late games not included
Wednesday’s Games
Buffalo at N.Y. Islanders, 7
Montreal at Carolina, 7
Ottawa at Boston, 7
Columbus at Pittsburgh, 7
Detroit at New Jersey, 7
Nashville at St. Louis, 8
Washington at N.Y. Rangers, 8
Dallas at Minnesota, 8
Edmonton at Winnipeg, 8
Arizona at Colorado, 9
Vegas at Anaheim, 10
Thursday’s Games
Philadelphia at Florida, 7:30
Boston at Washington, 7:30
Montreal at Tampa Bay, 7:30
Toronto at Arizona, 9
Vegas at Los Angeles, 10
Chicago at Vancouver, 10
Calgary at San Jose, 10:30
COLLEGE FOOTBALL
FCS Championship
Jan. 6 At Toyota Stadium
Frisco, Texas
North Dakota State (13-1) vs. James Madison (14-0), Noon
2017-18 Bowl Schedule
Saturday’s Results
Celebration Bowl
At Atlanta
NC A&T 21, Grambling State 14
New Orleans Bowl
Troy 50, North Texas 30
Cure Bowl
Orlando, Fla.
Georgia State 27, Western Kentucky 17
Las Vegas Bowl
Boise State 38, Oregon 28
New Mexico Bowl
Albuquerque
Marshall 31, Colorado State 28
Camellia Bowl
Montgomery, Ala.
Middle Tennessee 35, Arkansas State 30
Boca Raton (Fla.) Bowl
FAU 50, Akron 3
Wednesday’s Result
Louisiana Tech 51, Southern Methodist 10
Thursday’s Result
Gasparilla Bowl
At St. Petersburg, Fla.
Temple 28, FIU 3
Friday’s Results
Bahamas Bowl
Nassau
Ohio 41, UAB 6
Famous Idaho Potato Bowl
Boise
Wyoming 37, Central Michigan 14
Saturday’s Results
Birmingham (Ala.) Bowl
South Florida 38, Texas Tech 34
Armed Forces Bowl
Fort Worth, Texas
Army 42, San Diego State 35
Dollar General Bowl
Mobile, Ala.
Appalachian State 34, Toledo 0
Sunday’s Result
Hawaii Bowl
Honolulu
Fresno State 33, Houston 27
Tuesday’s Games
Heart of Dallas Bowl
Utah 30, West Virginia 14
Quick Lane Bowl
Detroit
Duke 36, Northern Illinois 14
Cactus Bowl
Phoenix
Kansas State (7-5) vs. UCLA (6-6), late
Wednesday’s Games
Independence Bowl
Shreveport, La.
Southern Mississippi (8-4) vs. Florida State (6-6), 1:30 p.m. (ESPN)
Pinstripe Bowl
Bronx, N.Y.
Boston College (7-5) vs. Iowa (7-5), 5:15 p.m. (ESPN)
Foster Farms Bowl
Santa Clara, Calif.
Arizona (7-5) vs. Purdue (6-6), 8:30 p.m. (FOX)
Texas Bowl
Houston
Texas (6-6) vs. Missouri (7-5), 9 p.m. (ESPN)
Thursday’s Game
Military Bowl
Annapolis, Md.
Virginia (6-6) vs. Navy (6-5), 1:30 p.m. (ESPN)
Camping World Bowl
Orlando, Fla.
Oklahoma State (9-3) vs. Virginia Tech (9-3), 5:15 p.m. (ESPN)
Alamo Bowl
San Antonio
Stanford (9-4) vs. TCU (10-3), 9 p.m. (ESPN)
Holiday Bowl
San Diego
Washington State (9-3) vs. Michigan State (9-3), 9 p.m. (FOX)
Friday’s Games
Belk Bowl
Charlotte, N.C.
Wake Forest (7-5) vs. Texas A&M (7-5), 1 p.m. (ESPN)
Sun Bowl
El Paso, Texas
NC State (8-4) vs. Arizona State (7-5), 3 p.m. (CBS)
Music City Bowl
Nashville, Tenn.
Kentucky (7-5) vs. Northwestern (9-3), 4:30 p.m. (ESPN)
Arizona Bowl
Tucson, Ariz.
New Mexico State (5-6) vs. Utah State (6-6), 5:30 p.m. (CBSSN)
Cotton Bowl Classic
Arlington, Texas
Southern Cal (11-2) vs. Ohio State (11-2), 8:30 p.m. (ESPN)
Saturday’s Games
TaxSlayer Bowl
Jacksonville, Fla.
Louisville (8-4) vs. Mississippi State (8-4), Noon (ESPN)
Liberty Bowl
Memphis, Tenn.
Iowa State (7-5) vs. Memphis (10-2), 12:30 p.m. (ABC)
Fiesta Bowl
Glendale, Ariz.
Washington (10-2) vs. Penn State (10-2), 4 p.m. (ESPN)
Orange Bowl
Miami Gardens, Fla.
Wisconsin (12-1) vs. Miami (10-2), 8 p.m. (ESPN)
Monday’s Games
Outback Bowl
Tampa, Fla.
Michigan (8-4) vs. South Carolina (8-4), Noon (ESPN2)
Peach Bowl
Atlanta
UCF (12-0) vs. Auburn (10-3), 12:30 p.m. (ESPN)
Citrus Bowl
Orlando, Fla.
Notre Dame (9-3) vs. LSU (9-3), 1 p.m. (ABC)
Rose Bowl (CFP Semifinal)
Pasadena, Calif.
Oklahoma (12-1) vs. Georgia (12-1), 5:10 p.m. (ESPN)
Sugar Bowl (CFP Semifinal)
New Orleans
Clemson (12-1) vs. Alabama (11-1), 8:45 p.m. (ESPN)
Monday, Jan. 8
College Football Championship
Atlanta
Rose Bowl winner vs. Sugar Bowl winner, 8 p.m. (ESPN)
Saturday, Jan. 20
East-West Shrine Classic
At St. Petersburg, Fla.
East vs. West, 3 p.m. (NFLN)
NFLPA Collegiate Bowl
At Carson, Calif.
American vs. National, TBA (FS1)
Saturday, Jan. 27
Senior Bowl
At Mobile, Ala.
North vs. South, 2:30 p.m. (NFLN)
COLLEGE BASKETBALL
USA Today Top 25
Record Pts Pvs
1. Villanova (27) 12-0 795 1
2. Michigan State (5) 12-1 769 2
3. Duke 12-1 712 3
4. Arizona State 12-0 708 t4
5. Xavier 12-1 635 8
6. Texas A&M 11-1 599 9
7. West Virginia 11-1 581 10
8. TCU 12-0 518 12
9. Virginia 11-1 496 14
10. Wichita State 10-2 478 11
11. Kansas 10-2 455 13
12. Oklahoma 10-1 421 17
13. Purdue 12-2 410 16
14. North Carolina 11-2 385 t4
15. Kentucky 9-2 375 6
16. Miami (Fla.) 11-1 328 7
17. Baylor 10-2 233 18
18. Arizona 10-3 226 19
19. Gonzaga 10-3 196 15
20. Tennessee 9-2 195 20
21. Texas Tech 11-1 194 21
22. Cincinnati 11-2 159 t22
23. Creighton 10-2 123 24
24. Seton Hall 11-2 122 t22
25. Florida State 11-1 90 25
Others receiving votes: Clemson 45, Louisville 27, Virginia Tech 22, Arkansas 18, Notre Dame 18, Texas 17, UCLA 12, Saint Mary’s 11, Michigan 5, Syracuse 4, Boise State 3, Rhode Island 3, Missouri 2, Oklahoma State 2, St. Bonaventure 2, Stephen F. Austin 2, Auburn 1, Florida 1, Mississippi State 1, New Mexico State 1.
SCHEDULE
Wednesday’s Events
Prep Wrestling
Elmwood at Medina Invitational Tournament, 10 a.m.
Upper Sandusky & Mohawk in Greater Miami Valley Wrestling Association Tournament at Vandalia Butler, 10 a.m.
Prep Swimming
Fostoria & Willard at Tiffin Columbian, 4
Thursday’s Events
College Athletics
MEN’S BASKETBALL
Goshen, Ind. at Findlay, 7
Prep Wrestling
Elmwood at Medina Invitational Tournament, 10 a.m.
Mohawk & Upper Sandusky in Greater Miami Valley Wrestling Association Tournament at Vandalia Butler, 10 a.m.
Prep Gymnastics
Sylvania Northview & Patrick Henry at Findlay, 7
Prep Swimming
Anthony Wayne & Bowling Green at Findlay, 1
Ottawa-Glandorf & Upper Sandusky at Lima Holiday Invitational, 10 a.m.
Prep Hockey
Findlay Holly-Daze Tournament
BOWLING
AMF Sportsman Lanes
Sunsetters League
High series: Debby Schade, Pete’s Auto Service, 538. High game: Schade 202.



Comments

About the Author