PREP BOYS BASKETBALL

Thursday’s Regional Semifinals

Division I

AT OHIO DOMINICAN

Powell Olentangy Liberty 66, Pickerington Cent. 58, OT

FINAL Saturday, 2

Division II

AT BOWLING GREEN STATE UNIVERSITY

Cols. South 61, Norwalk 54

Lima Shawnee 50, Cleveland Central Catholic 48

FINAL: Saturday, 2

AT OHIO UNIVERSITY

Canal Winchester Harvest Prep 79, Frankfort Adena 38

Wheelersburg 51, Magnolia Sandy Valley 48

FINAL: Saturday, 3

AT KETTERING FAIRMONT

Day. Northridge 60, Cols. Hartley 56

Trotwood-Madison 96, Cin. Aiken 62

FINAL: Saturday, 3

Division III

AT OHIO UNIVERSITY

Wheelersburg vs. Magnolia Sandy Valley, 6:15

Canal Winchester Harvest Prep vs. Frankfort Adena, 8

FINAL: Saturday, 7

Friday’s Regional Finals

Division II

AT CANTON CIVIC CENTER

Cleveland Villa Angela St. Joseph vs. Akron Buchtel, 6:15

Division IV

AT CANTON FIELDHOUSE

Richmond Heights (20-6) vs. New Middletown Springfield (21-5, 7

AT BOWLING GREEN STATE UNIVERSITY

Maumee Valley Country Day (20-6) vs. Convoy Crestview (24-1), 7

AT OHIO UNIVERSITY

Berlin Hiland (26-1) vs. New Boston Glenwood (20-6), 7

AT KETTERING FAIRMONT

St. Henry (23-3) vs. Jackson Center (22-4), 7

Saturday’s Regional Finals

Division I

AT UNIVErSITY of Akron

Lima Senior vs. Akron St. Vincent-St. Mary, 6

AT CLEVELAND STATE UNIVERSITY

Green vs. Lakewood St. Edward, 2

AT OHIO DOMINICAN

Pickerington North vs. Pickerington Central-Powell Olentanby Liberty winner, 2

AT XAVIER CINTAS CENTER

Cincinnati Moeller vs. Centerville, 7

Division III

AT CANTON FIELDHOUSE

Mogadore vs. Cleveland Heights Lutheran East, 7

AT BOWLING GREEN STATE UNIVERSITY

Cardinal Strich vs. Coldwwater, 7

AT KETTERING FAIRMONT

Cincinnati Purcell Marian vs. Anna, 7

PREP GIRLS BASKETBALL

OHSAA State Tournament

At Value City Arena

THURSDAY’S STATE SEMIFINALS

DIVISION III

Columbus Africentric 61, Berlin Hiland 48

FINAL: Columbus Africentric (27-0) vs. Waynesville (26-0), Saturday, 10:45 a.m.

DIVISION II

Dayton Carroll 57, Akron St. Vincent-St. Mary 38

Toledo Rogers 56, Thornville Sheridan 48

PRO BASKETBALL

NBA

Eastern Conference

Atlantic Division

W L Pct GB

x-Toronto 48 20 .706 —

Philadelphia 43 25 .632 5

Boston 42 27 .609 6½

Brooklyn 36 34 .514 13

New York 13 55 .191 35

Southeast Division

W L Pct GB

Miami 32 35 .478 —

Orlando 32 38 .457 1½

Charlotte 30 37 .448 2

Washington 29 39 .426 3½

Atlanta 24 45 .348 9

Central Division

W L Pct GB

x-Milwaukee 51 17 .750 —

Indiana 44 25 .638 7½

Detroit 34 33 .507 16½

Chicago 19 50 .275 32½

Cleveland 17 52 .246 34½

Western Conference

Southwest Division

W L Pct GB

Houston 42 26 .618 —

San Antonio 39 29 .574 3

New Orleans 30 40 .429 13

Memphis 28 41 .406 14½

Dallas 27 40 .403 14½

Northwest Division

W L Pct GB

Denver 44 22 .667 —

Portland 41 26 .612 3½

Oklahoma City 42 27 .609 3½

Utah 38 29 .567 6½

Minnesota 32 36 .471 13

Pacific Division

W L Pct GB

Golden State 46 21 .687 —

L.A. Clippers 39 30 .565 8

Sacramento 33 34 .493 13

L.A. Lakers 31 36 .463 15

Phoenix 16 53 .232 31

x-clinched playoff spot

Late games not included

Wednesday’s Results

Oklahoma City 108, Brooklyn 96

Washington 100, Orlando 90

Atlanta 132, Memphis 111

Miami 108, Detroit 74

Golden State 106, Houston 104

Utah 114, Phoenix 97

Thursday’s Results

Indiana 108, Oklahoma City 106

Orlando 120, Cleveland 91

Boston 126, Sacramento 120

L.A. Lakers at Toronto, late

Minnesota at Utah, late

Dallas at Denver, late

Friday’s Games

Charlotte at Washington, 7

L.A. Lakers at Detroit, 7

Sacramento at Philadelphia, 7

Milwaukee at Miami, 8

Phoenix at Houston, 8

Portland at New Orleans, 8

New York at San Antonio, 8:30

Chicago at L.A. Clippers, 10:30

Saturday’s Games

Atlanta at Boston, 12:30

Memphis at Washington, 7

Phoenix at New Orleans, 7

Cleveland at Dallas, 8:30

Golden State at Oklahoma City, 8:30

Portland at San Antonio, 8:30

Brooklyn at Utah, 9

Indiana at Denver, 9

Sunday’s Games

L.A. Lakers at New York, 12

Charlotte at Miami, 1

Philadelphia at Milwaukee, 3:30

Toronto at Detroit, 4

Atlanta at Orlando, 6

Chicago at Sacramento, 6

Brooklyn at L.A. Clippers, 9

Minnesota at Houston, 9

PRO HOCKEY

National Hockey League

Eastern Conference

Atlantic Division

GP W L OT Pts GF GA

x-Tampa Bay 71 54 13 4 112 277 187

Boston 70 42 19 9 93 211 180

Toronto 70 42 23 5 89 250 204

Montreal 71 37 27 7 81 212 210

Florida 69 30 27 12 72 224 234

Buffalo 70 30 31 9 69 194 226

Detroit 71 24 37 10 58 193 246

Ottawa 71 24 41 6 54 207 261

Metropolitan Division

GP W L OT Pts GF GA

Washington 71 42 22 7 91 245 219

N.Y. Islanders 70 41 22 7 89 202 169

Pittsburgh 71 39 23 9 87 247 213

Carolina 69 38 24 7 83 208 191

Columbus 70 39 28 3 81 216 208

Philadelphia 70 34 28 8 76 214 233

N.Y. Rangers 70 28 29 13 69 199 231

New Jersey 71 26 36 9 61 201 244

Western Conference

Central Division

GP W L OT Pts GF GA

Winnipeg 69 40 25 4 84 237 207

Nashville 71 39 27 5 83 212 192

St. Louis 70 36 27 7 79 199 193

Dallas 69 36 28 5 77 174 172

Minnesota 70 33 29 8 74 191 205

Colorado 70 30 28 12 72 223 218

Chicago 70 31 30 9 71 239 260

Pacific Division

GP W L OT Pts GF GA

San Jose 70 43 19 8 94 254 214

Calgary 70 43 20 7 93 250 203

Vegas 70 38 27 5 81 212 196

Arizona 70 35 30 5 75 187 196

Edmonton 70 31 32 7 69 198 229

Vancouver 70 29 32 9 67 191 218

Anaheim 71 28 34 9 65 164 216

Los Angeles 69 25 36 8 58 164 220

NOTE: Two points for a win, one point for overtime loss. Top three teams in each division and two wild cards per conference advance to playoffs.

x-clinched playoff spot

Late games not included

Wednesday’s Results

Chicago 5, Toronto 4

New Jersey 6, Edmonton 3

Vancouver 4, N.Y. Rangers 1

Thursday’s Results

Pittsburgh 5, Buffalo 0

N.Y. Islanders 2, Montreal 1

Washington 5, Philadelphia 2

Ottawa 2, St. Louis 0

Tampa Bay 5, Detroit 4

Boston at Winnipeg, late

Dallas at Minnesota, late

Anaheim at Arizona, late

Nashville at Los Angeles, late

Florida at San Jose, late

Friday’s Games

Carolina at Columbus, 7

Philadelphia at Toronto, 7

Vegas at Dallas, 8

Anaheim at Colorado, 9

N.Y. Rangers at Calgary, 9

New Jersey at Vancouver, 10

Saturday’s Games

N.Y. Islanders at Detroit, 1

St. Louis at Pittsburgh, 1

Florida at Los Angeles, 4

Columbus at Boston, 7

Washington at Tampa Bay, 7

Buffalo at Carolina, 7

Chicago at Montreal, 7

Toronto at Ottawa, 7

Calgary at Winnipeg, 7

N.Y. Rangers at Minnesota, 8

Edmonton at Arizona, 10

Nashville at San Jose, 10:30

Sunday’s Games

New Jersey at Colorado, 3

St. Louis at Buffalo, 5

N.Y. Islanders at Minnesota, 6

Vancouver at Dallas, 7

Philadelphia at Pittsburgh, 7:30

Florida at Anaheim, 9

Edmonton at Vegas, 10

PRO SOCCER

Major League Soccer

Eastern Conference

W L T Pts GF GA

Columbus 1 0 1 4 3 1

D.C. United 1 0 1 4 2 0

Toronto FC 1 0 0 3 3 1

Montreal 1 1 0 3 3 3

Orlando City 0 0 2 2 3 3

New York City FC 0 0 2 2 2 2

New York 0 0 1 1 1 1

Chicago 0 1 1 1 2 3

New England 0 1 1 1 1 3

Atlanta 0 1 1 1 1 3

Cincinnati 0 1 1 1 2 5

Philadelphia 0 2 0 0 1 5

Western Conference

W L T Pts GF GA

Seattle 2 0 0 6 6 1

Los Angeles FC 2 0 0 6 6 2

Minnesota United 2 0 0 6 6 2

FC Dallas 1 0 1 4 3 1

Houston 1 0 1 4 3 2

Real Salt Lake 1 0 1 4 2 1

Sporting Kansas City 1 1 0 3 3 2

LA Galaxy 1 1 0 3 2 3

Colorado 0 1 1 1 3 5

Portland 0 1 1 1 4 7

Vancouver 0 2 0 0 2 4

San Jose 0 2 0 0 1 5

NOTE: Three points for victory, one point for tie.

Late games not included

Saturday’s RESULTS

Orlando City 1, Chicago 1, tie

Columbus 2, New England 0

FC Dallas 2, LA Galaxy 0

Houston 2, Montreal 1

Real Salt Lake 1, Vancouver 0

Minnesota United 3, San Jose 0

Seattle 2, Colorado 0

Sunday’s RESULTS

D.C. United 0, New York City FC 0, tie

Sporting Kansas City 2, Philadelphia 0

Cincinnati 1, Atlanta 1, tie

Los Angeles FC 4, Portland 1

SaturdaY’S GAMES

Seattle at Chicago, 1

FC Dallas at Columbus, 2

Vancouver at Houston, 3

San Jose at New York, 3:30

Montreal at Orlando City, 4

Real Salt Lake at D.C. United, 8

Minnesota United at LA Galaxy, 10:30

Sunday’s GAMES

Los Angeles FC at New York City FC, 3

Portland at Cincinnati, 5

Philadelphia at Atlanta, 7

New England at Toronto FC, 7:30

Sporting Kansas City at Colorado, 9

COLLEGE BASKETBALL

TOURNAMENTS

American Athletic Conference

First Round

Memphis 83, Tulane 68

SMU 74, Tulsa 65

UConn 80, South Florida 73

Atlantic 10 Conference

Second Round

George Mason 61, George Washington 57

Rhode Island 76, La Salle 57

Saint Joseph’s 92, Duquesne 86

Atlantic Coast Conference

Quarterfinals

Florida St. 65, Virginia Tech 63, OT

North Carolina 83, Louisville 70

Virginia 76, NC State 56

Big 12 Conference

Quarterfinals

Iowa St. 83, Baylor 66

Kansas St. 70, TCU 61

West Virginia 79, Texas Tech 74

Big East Conference

Quarterfinals

Marquette 86, St. John’s 54

Villanova 73, Providence 62

Xavier 63, Creighton 61

Big Sky Conference

Quarterfinals

Montana 79, Sacramento St. 73

S. Utah 83, N. Colorado 64

Weber St. 81, Portland St. 71

Big Ten Conference

Second Round

Minnesota 77, Penn St. 72, OT

Nebraska 69, Maryland 61

Ohio St. 79, Indiana 75

Big West Conference

First Round

Cal St.-Fullerton 75, UC Davis 71, OT

UC Santa Barbara 71, CS Northridge 68

Conference USA

Quarterfinals

Old Dominion 57, Louisiana Tech 56

UAB 85, UTSA 76

Mid-American Conference

Quarterfinals

Buffalo 82, Akron 46

Cent. Michigan 89, Kent St. 81

N. Illinois 80, Toledo 76

Mid-Eastern Athletic Conference

Quarterfinals

NC Central 75, Delaware St. 57

Mountain West Conference

Quarterfinals

Nevada 77, Boise St. 69

San Diego St. 63, UNLV 55

Pacific-12 Conference

Quarterfinals

Colorado 73, Oregon St. 58

Washington 78, Southern Cal 75

Southeastern Conference

Second Round

Alabama 62, Mississippi 57

Auburn 81, Missouri 71

Florida 66, Arkansas 50

Southland Conference

Second Round

New Orleans 76, Lamar 72

Sun Belt Conference

Second Round

South Alabama 70, Louisiana-Lafayette 69

Western Athletic Conference

First Round

New Mexico St. 86, Chicago St. 49

Texas Rio Grande Valley 85, CS Bakersfield 70

Thursday’s Women’s Scores

TOURNAMENT

Big South Conference

Quarterfinals

Charleston Southern 65, High Point 61

Radford 60, Presbyterian 49

Colonial Athletic Association

Quarterfinals

Drexel 71, William & Mary 60

Hofstra 57, James Madison 50

Northeastern 75, UNC Wilmington 64

Towson 59, Delaware 49

Conference USA

Quarterfinals

Middle Tennessee 66, UTEP 44

Rice 61, North Texas 43

UAB 70, Charlotte 55

W. Kentucky 74, Old Dominion 60

Mid-Eastern Athletic Conference

Quarterfinals

Bethune-Cookman 55, Coppin St. 49

Norfolk St. 72, Howard 51

Missouri Valley Conference

First Round

Loyola of Chicago 90, Evansville 80

Valparaiso 79, Indiana St. 77

Northeast Conference

Semifinals

Robert Morris 69, Mount St. Mary’s 65

St. Francis (Pa.) 68, Sacred Heart 60

Patriot League

Semifinals

American U. 68, Lehigh 57

Bucknell 66, Holy Cross 31

Southland Conference

First Round

Cent. Arkansas 76, Sam Houston St. 71

Texas A&M-CC 69, New Orleans 47

Sun Belt Conference

Third Round

Appalachian St. 47, Georgia St. 45

South Alabama 87, Troy 74

Saturday’s Men’s Games

EAST

Penn vs. Harvard at New Haven, Conn., 12:30

Princeton vs. Yale at New Haven, Conn., 3

Friday’s Women’s Games

EAST

Hartford at Maine, 5

MIDWEST

Bradley vs. Illinois St. at Moline, Ill., 3:30

S. Illinois vs. N. Iowa at Moline, Ill., 9:30

Saturday’s Games

EAST

Cornell vs. Princeton at New Haven, Conn., 6

Harvard vs. Penn at New Haven, Conn., 8:30

Divisional Tournaments

NCAA Division II Men

Friday’s First Round

South Central Region

At Austin, Texas

Colorado School of Mines vs. Lubbock Christian, 6 p.m.

St. Edward’s vs. Angelo State, 8:30 p.m.

Saturday’s First Round

Atlantic Region

At Indiana, Pa.

Virginia State vs. Notre Dame (Ohio), Noon

West Liberty vs. East Stroudsburg, 2:30 p.m.

Indiana (Pa.) vs. West Chester, 5 p.m.

Mercyhurst vs. Fairmont State, 7:30 p.m.

Central Region

At Maryville, Mo.

Washburn vs. Missouri Southern, 1 p.m.

Northern State vs. SE Oklahoma State, 3:30 p.m.

NW Missouri State vs. Minnesota State-Mankato, 7 p.m.

St. Cloud State vs. Southern Nazarene, 9:30 p.m.

East Region

At Manchester, N.H.

Le Moyne vs. St. Thomas Aquinas, Noon

Merrimack vs. Dominican (NY), 2:30 p.m.

Saint Anselm vs. Molloy, 5 p.m.

New Haven vs. Daemen, 7:30 p.m.

Midwest Region

At Romeoville, Ill.

Findlay vs. Drury, 1 p.m.

Bellarmine vs. Walsh, 3:30 p.m.

Lewis vs. Grand Valley State, 6 p.m.

Southern Indiana vs. Ashland, 8:30 p.m.

South Region

At Davie, Fla.

Lynn vs. Alabama-Huntsville, Noon

Florida Southern vs. Delta State, 2:30 p.m.

Nova Southeastern vs. Miles, 5 p.m.

Valdosta State vs. West Alabama, 7:30 p.m.

Southeast Region

At Charlotte, N.C.

SC-Aiken vs. Lenoir-Rhyne, Noon

Augusta vs. Francis Marion, 2:30 p.m.

Queens (NC) vs. Emmanuel (Ga.), 5:30 p.m.

Catawba vs. UNC Pembroke, 8 p.m.

South Central Region

At Canyon, Texas

West Texas A&M vs. New Mexico Highlands, 6 p.m.

Texas A&M-Commerce vs. Dallas Baptist, 8:30 p.m

West Region

At San Diego

Saint Martin’s vs. Concordia (Cal.), 3 p.m.

Seattle Pacific vs. Chaminade, 5:30 p.m.

UC San Diego vs. Cal Poly Pomona, 8 p.m.

Point Loma vs. Western Oregon, 10:30 p.m.

NCAA Division II Women

Friday’s First Round

Atlantic Region

At Glenville, W.Va.

Indiana (Pa.) vs. Bowie State, Noon

Virginia Union vs. Edinboro, 2:30 p.m.

Glenville State vs. West Liberty, 5 p.m.

California (Pa.) vs. Charleston (WVa.), 7:30 p.m.

Central Region

At Hays, Kan.

Central Missouri vs. Lindenwood (Mo.), 1 p.m.

SW Oklahoma State vs. Emporia State, 3:30 p.m.

Fort Hays State vs. Pittsburg State, 6 p.m.

Minnesota-Duluth vs. Minnesota State-Moorhead, 8:30 p.m.

East Region

At Philadelphia

Jefferson vs. Stonehill, Noon

Bentley vs. Saint Anselm, 2:30 p.m.

U. of the Sciences vs. New York Tech, 5 p.m.

Le Moyne vs. St. Thomas Aquinas, 7:30 p.m.

Midwest Region

At Springfield, Mo.

Grand Valley State vs. Truman, 1 p.m.

Lewis vs. Walsh, 3:30 p.m.

Drury vs. Kentucky Wesleyan, 7 p.m.

Ashland vs. Northern Michigan, 9:30 p.m.

South Region

At Lakeland, Fla.

West Florida vs. Eckerd, Noon

Union (Tenn.) vs. Nova Southeastern, 2:30 p.m.

Florida Southern vs. Lane, 5 p.m.

Lee vs. Tampa, 7:30 p.m.

Southeast Region

At Anderson, S.C.

Wingate vs. Clayton State, Noon

North Georgia vs. Emmanuel (Ga.), 2:30 p.m.

Anderson (SC) vs. Barton, 5 p.m.

Carson-Newman vs. Lander, 7:30 p.m.

South Central

At Canyon, Texas

Angelo State vs. Westminster (Utah), 1 p.m.

West Texas A&M vs. Eastern New Mexico, 3:30 p.m.

South Central

At Grand Junction, Colo.

Colorado Mesa vs. Texas A&M Commerce, 8 p.m.

Lubbock Christian vs. Tarleton State, 10:30 p.m.

West Region

At San Diego

Alaska-Anchorage vs. Hawaii Pacific, 3 p.m.

Northwest Nazarene vs. Humboldt State, 5:30 p.m.

UC San Diego vs. Dominican (Cal.), 8 p.m.

Azusa Pacific vs. Cal Poly Pomona, 10:30 p.m.

NCAA Division III Men

Saturday’s Quarterfinals

Swarthmore 69, Nichols 65

Christopher Newport 79, Williams 70

Wisconsin-Oshkosh 82, Guilford 79

Wheaton (Ill.) 91, Marietta 87

Friday’s Semifinals

At Fort Wayne, Ind.

Swarthmore vs. Christopher Newport, 6 p.m.

Wisconsin-Oshkosh vs. Wheaton (Ill.), 8 p.m.

Saturday’s Championship

Semifinal winners, 7

NCAA Division III Women

SATURDAY’S QUARTERFINALS

Bowdoin 87, Ithaca 61

Scranton 44, Tufts 40

Thomas More 87, Washington (Mo.) 72

St. Thomas (Minn.) 85, Wartburg 56

Friday’s Semifinals

At Salem, Va.

St. Thomas (Minn.) vs. Bowdoin, 5 p.m.

Thomas More vs. Scranton, 7:30 p.m.

Saturday’s Championship

Semifinal winners, 7:30

NAIA Division I Women

At Billings, Mont.

WEDNESDAY’s First Round

Lindsey Wilson 60, Bethel (Tenn.) 49

Freed-Hardeman 63, Dillard 53

LSU-Alexandria 70, Westmont 59

Lewis-Clark 64, William Penn 58

The Master’s 54, Science and Arts 40

MidAmercia Nazarene 72, Xavier (NO) 65

Montana Western 89, Georgetown (Ky.) 69

Lyon 77, Vanguard 73

THURSDAY’S FIRST ROUND

Our Lady of the Lake 89, Loyola (NO) 84

Wayland Baptist 83, William Jessup 38

Talladega 65, Menlo 49

Campbellsville (Ky.) 89, Providence (Mont.) 84, OT

Clarke 62, Columbia (Mo.) 59

Shawnee State 65, Rocky Mountain 57

Carroll (Mont.) vs. Pikeville, late

Oklahoma City vs. Arizona Christian, late

Friday’s SECOND ROUND

Freed-Hardeman vs. Lindsey Wilson, 11 a.m.

Lewis-Clark vs. LSU-Alexandria, 12:45 p.m.

MidAmercia Nazarene vs. The Master’s, 2:30 p.m.

Montana Western vs. Lyon, 4:15 p.m.

Our Lady of the Lake vs. Wayland Baptist, 6:30 p.m.

Campbellsville (Ky.) vs. Talladega, 8:15 p.m.

Clarke vs. Shawnee State, 10 p.m.

Oklahoma City-Arizona Christian winner vs. Carroll (Mont.)-Pikeville winner, 11:45 p.m.

TRANSACTIONS

Baseball

American League

NEW YORK YANKEES — Optioned RHP Chance Adams and SS Thairo Estrada to Scranton/Wilkes-Barre (IL).

SEATTLE MARINERS — Assigned 2B Khristopher Negron outright to Tacoma (PCL).

National League

ARIZONA DIAMONDBACKS — Signed a three-year working agreement with Yokohama (Central League-Japan).

MILWAUKEE BREWERS — Optioned SS Mauricio Dubon and OFs Troy Stokes Jr. and Tyrone Taylor to San Antonio (PCL).

WASHINGTON NATIONALS — Signed LHP Tony Sipp to a one-year contract and OF Tyler Goeddel and INF Luis Sardinas to minor league contracts.

Football

National Football League

NFL — Promoted Renie Anderson to chief revenue officer and executive vice president/NFL Partnerships and Peter O’Reilly to executive vice president/club business and league events. Named Hans Schroeder executive vice president and chief operating officer of NFL media.

ARIZONA CARDINALS — Agreed to terms with LB Terrell Suggs and QB Brett Hundley on one-year contracts.

ATLANTA FALCONS — Agreed to terms with TE Luke Stocker on a two-year contract and RB Kenjon Barner on a one-year contract.

CAROLINA PANTHERS — Signed C Matt Paradis to a three-year contract.

CHICAGO BEARS — Signed DB Ha Ha Clinton-Dix to a one-year contract.

CINCINNATI BENGALS — Signed TE C.J. Uzomah and CB B.W. Webb to three-year contracts.

CLEVELAND BROWNS — Signed DT Sheldon Richardson, TE Demetrius Hart, LB Adarius Taylor and OL Eric Kush.

DETROIT LIONS — Signed OL Oday Aboushi, S Andrew Adams, CB Justin Coleman, DE Trey Flowers and TE Jesse James.

GREEN BAY PACKERS — Signed S Adrian Amos, LBs Preston Smith and Za’Darius Smith and OL Billy Turner.

HOUSTON TEXANS — Signed CB Bradley Roby.

INDIANAPOLIS COLTS — Signed WR Devin Funchess. Re-signed CB Pierre Desir.

KANAS CITY CHIEFS — Signed S Tyrann Mathieu and LB Damien Wilson.

MIAMI DOLPHINS — Signed CB Eric Rowe and TE Clive Walford.

NEW ENGLAND PATRIOTS — Signed RB Brandon Bolden. Re-signed CB Jason McCourty.

NEW ORLEANS SAINTS — Agreed to terms with DT Malcom Brown on a three-year contract.

NEW YORK GIANTS — Signed S Antoine Bethea.

NEW YORK JETS — Released RB Isaiah Crowell. Re-signed NT Steve McLendon, OL Jonotthan Harrison and DB Darryl Roberts.

OAKLAND RAIDERS — Released QB AJ McCarron and WR Jordy Nelson. Signed DT Johnathan Hankins to a two-year contract and S Lamarcus Joyner.

PHILADELPHIA EAGLES — Traded DL Michael Bennett to New England.

PITTSBURGH STEELERS — Signed WR Donte Moncrief to a two-year contract.

SAN FRANCISCO 49ERS — Released LB Brock Coyle. Signed LB David Mayo to a two-year contract and CB Jason Verrett to a one-year contract. Signed LB Elijah Lee to a one-year exclusive rights tender.

TENNESSEE TITANS — Agreed to terms with WR Adam Humphries on a multi-year contract.

WASHINGTON REDSKINS — Signed S Landon Collins.

Hockey

National Hockey League

NHL — Fined N.Y. Rangers F Chris Kreider $5,000 for elbowing.

Soccer

Major League Soccer

NEW ENGLAND REVOLUTION — Loaned M Zachary Herivaux and F Brian Wright to Birmingham (USL Championship).

College

BUFFALO — Signed men’s basketball coach Nate Oats to a contract extension through 2024.

CENTENARY — Named CJ Seling lacrosse coach.

CUMBERLAND (TENN.) — Named Kasey Smith defensive assistant.

PRO GOLF

PGA Tour-Players Championship

By The Associated Press

First Round

Tommy Fleetwood 30-35 — 65 -7

Keegan Bradley 34-31 — 65 -7

Byeong Hun An 33-33 — 66 -6

Brian Harman 34-32 — 66 -6

Rory McIlroy 34-33 — 67 -5

Vaughn Taylor 35-32 — 67 -5

Ryan Moore 35-32 — 67 -5

Brendan Steele 35-33 — 68 -4

Rory Sabbatini 34-34 — 68 -4

J.T. Poston 36-32 — 68 -4

Kyle Stanley 34-34 — 68 -4

Kevin Kisner 34-34 — 68 -4

Michael Thompson 35-34 — 69 -3

Matt Wallace 34-35 — 69 -3

Trey Mullinax 33-36 — 69 -3

Charles Howell III 34-35 — 69 -3

Ian Poulter 34-35 — 69 -3

Billy Horschel 37-32 — 69 -3

Dustin Johnson 37-32 — 69 -3

Jon Rahm 36-33 — 69 -3

Sergio Garcia 36-33 — 69 -3

Matt Kuchar 35-34 — 69 -3

Abraham Ancer 36-33 — 69 -3

HaoTong Li 36-33 — 69 -3

Tom Hoge 35-34 — 69 -3

Brandon Harkins 37-32 — 69 -3

Joel Dahmen 34-35 — 69 -3

Luke List 34-35 — 69 -3

Scott Langley 35-34 — 69 -3

Brandt Snedeker 39-30 — 69 -3

Patrick Reed 36-33 — 69 -3

Tony Finau 35-34 — 69 -3

Bud Cauley 34-35 — 69 -3

Denny McCarthy 34-35 — 69 -3

Thorbjorn Olesen 37-33 — 70 -2

Beau Hossler 35-35 — 70 -2

Xander Schauffele 36-34 — 70 -2

Bryson DeChambeau 35-35 — 70 -2

Harris English 37-33 — 70 -2

Nick Watney 35-35 — 70 -2

Alex Noren 37-33 — 70 -2

Jason Dufner 36-34 — 70 -2

Russell Knox 37-33 — 70 -2

Tiger Woods 36-34 — 70 -2

Webb Simpson 34-36 — 70 -2

Adam Scott 37-33 — 70 -2

Jason Day 35-35 — 70 -2

Matthew Fitzpatrick 36-34 — 70 -2

Emiliano Grillo 35-35 — 70 -2

Tyler Duncan 35-35 — 70 -2

Lucas Bjerregaard 36-34 — 70 -2

Ryan Palmer 37-34 — 71 -1

Aaron Wise 35-36 — 71 -1

Patton Kizzire 36-35 — 71 -1

Adam Long 38-33 — 71 -1

Keith Mitchell 34-37 — 71 -1

Justin Thomas 37-34 — 71 -1

Marc Leishman 33-38 — 71 -1

Brice Garnett 36-35 — 71 -1

Ollie Schniederjans 36-35 — 71 -1

Scott Stallings 36-35 — 71 -1

Chez Reavie 35-36 — 71 -1

Troy Merritt 35-36 — 71 -1

Martin Kaymer 38-33 — 71 -1

Hideki Matsuyama 34-37 — 71 -1

Jim Furyk 35-36 — 71 -1

Kevin Na 35-36 — 71 -1

Ryan Blaum 36-35 — 71 -1

Corey Conners 36-36 — 72 E

Talor Gooch 35-37 — 72 E

Austin Cook 37-35 — 72 E

Cameron Smith 37-35 — 72 E

Bubba Watson 38-34 — 72 E

Grayson Murray 36-36 — 72 E

Ryan Armour 38-34 — 72 E

Peter Uihlein 35-37 — 72 E

Eddie Pepperell 37-35 — 72 E

Patrick Rodgers 37-35 — 72 E

Richy Werenski 36-36 — 72 E

Gary Woodland 35-37 — 72 E

Francesco Molinari 36-36 — 72 E

Brooks Koepka 38-34 — 72 E

Jhonattan Vegas 38-34 — 72 E

C.T. Pan 36-36 — 72 E

Louis Oosthuizen 36-37 — 73 +1

Sungjae Im 37-36 — 73 +1

Vijay Singh 38-35 — 73 +1

Kevin Streelman 37-36 — 73 +1

Alex Cejka 35-38 — 73 +1

Bronson Burgoon 36-37 — 73 +1

Kelly Kraft 37-36 — 73 +1

Jason Kokrak 36-37 — 73 +1

Nick Taylor 39-34 — 73 +1

Branden Grace 41-32 — 73 +1

J.B. Holmes 38-35 — 73 +1

Russell Henley 35-38 — 73 +1

Andrew Landry 39-34 — 73 +1

Si Woo Kim 38-35 — 73 +1

Zach Johnson 39-34 — 73 +1

Martin Trainer 39-34 — 73 +1

Shane Lowry 36-37 — 73 +1

Sung Kang 38-35 — 73 +1

Tyrrell Hatton 37-37 — 74 +2

Chris Kirk 38-36 — 74 +2

Scott Piercy 38-36 — 74 +2

Ted Potter, Jr. 39-35 — 74 +2

Michael Kim 35-39 — 74 +2

Justin Rose 38-36 — 74 +2

Phil Mickelson 39-35 — 74 +2

Seamus Power 35-39 — 74 +2

Harold Varner III 39-35 — 74 +2

Sam Ryder 34-40 — 74 +2

John Huh 40-34 — 74 +2

Dominic Bozzelli 39-35 — 74 +2

Satoshi Kodaira 38-36 — 74 +2

Rickie Fowler 37-37 — 74 +2

Charl Schwartzel 38-37 — 75 +3

Scott Brown 36-39 — 75 +3

Danny Willett 39-36 — 75 +3

Patrick Cantlay 38-37 — 75 +3

Brian Stuard 36-39 — 75 +3

Charley Hoffman 38-37 — 75 +3

Danny Lee 41-34 — 75 +3

Aaron Baddeley 37-38 — 75 +3

Jimmy Walker 40-35 — 75 +3

Daniel Berger 41-34 — 75 +3

Henrik Stenson 40-35 — 75 +3

Sam Saunders 39-36 — 75 +3

Chesson Hadley 39-37 — 76 +4

Lucas Glover 38-38 — 76 +4

Brian Gay 37-39 — 76 +4

Adam Hadwin 39-37 — 76 +4

Kevin Tway 37-39 — 76 +4

Andrew Putnam 40-36 — 76 +4

Jordan Spieth 40-36 — 76 +4

Martin Laird 37-39 — 76 +4

Stewart Cink 39-38 — 77 +5

Rafa Cabrera Bello 37-40 — 77 +5

Cameron Champ 41-37 — 78 +6

Paul Casey 37-41 — 78 +6

Kiradech Aphibarnrat 40-44 — 84 +12

Anirban Lahiri 36-DNF -2

Wyndham Clark DQ

LOCAL SPORTS

Thursday’s Results

College Athletics

WOMEN’S LACROSSE

Albion 15, Ohio Northern 14

BASEBALL

Hiram 15, Bluffton 3

SCHEDULE

Friday’s Events

College Athletics

SWIMMING & DIVING

Findlay in NCAA Division II national championships at Indianapolis, 10 a.m.

BASEBALL

Findlay at Hillsdale (GMAC), DH, noon

SOFTBALL

Kalamazoo, Mich. at Bluffton, DH, 3

TRACK & FIELD

Bluffton at Alan Connie Shamrock Invitational

Saturday’s Events

College Athletics

WOMEN’S GOLF

Findlay in Saginaw Valley State Spring Invitational at Georgetown, Ky.

MEN’S GOLF

Findlay in Saginaw Valley State Spring Invitational at Georgetown, Ky.

MEN’S BASKETBALL

Findlay vs. Drury in NCAA Division II Midwest Regional quarterfinals at Lewis, 1 p.m.

BASEBALL

Albion at Bluffton, DH, 1

SOFTBALL

Albion, Mich. at Bluffton, DH, 1

Findlay at Ohio Valley (GMAC), DH, 1

WOMEN’S LACROSSE

Ohio Northern at Siena Heights, 3:30

MEN’S LACROSSE

Ohio Northern at Alfred, 1

LOCAL & AREA

Lake Seeks Boys Basketball Coach

MILLBURY — Lake High School is accepting applications for a head varsity boys basketball coach. Applicants can download an application form from the school web site: http://www.lakeschools.org/coaching-applications. Possible teaching positions available. Application form should be emailed with resume & qualifications to: Dave Shaffer, Director of Athletics, Email: DShaffer@lakeschools.org.

Youth Basketball Tournaments

The 5th Annual Findlay March Madness Basketball Tournament will be held Saturday and Sunday. Divisions for boys grades 3rd-8th and girls grades 4th-8th. For more information call Corey Heiserman at 419-348-8326 or Jeff Stutzman at 419-722-1045.

Findlay Rec Seeks Lacrosse Coaches

The City of Findlay Recreation Department is seeking experienced lacrosse players, both men and women, to help coach youth lacrosse in Findlay. The spring season will begin the week of April 22. Call the Recreation Department at 419-424-7176 for more information.

Oiler Soccer Spring Day Camp

The University of Findlay spring soccer day camp will be from 2-5 p.m. Saturday at the Koehler Center. Cost is $30 per player and includes camp certificate. Open to boys and girls ages 5-14; instruction will include passing, dribbling and shooting. For more information contact Andy Smyth smyth@findlay.edu 419-434-4801, or download a flier/application or register online at: http://athletics.findlay.edu/sports/msoc/2018-19/releases/20190225h43yz3.

Comments