Boys Track

Shot Put

“‡1. Arbaugh, Van Buren 50-7 1/2

“‡2. Roethlisberger, Columbus Grove 48-11 3/4

“‡3. Frohnen, Tiffin Calvert 47-5

“‡4. Mattson, Ada 46-3 1/2

“‡5. Schlaeppi, Van Buren 45-8 1/2

“‡6. Gebers, Patrick Henry 45-4

“‡7. Nassar, Bluffton 44-7

“‡8. Hill, Arcadia 44-3

“‡9. Hovest, Pandora-Gilboa 44-2

10. Bechstein, Elmwood 42-7

Discus

“‡1. Arbaugh, Van Buren 173-2

“‡2. Bateson, Arlington 146-9

“‡3. Sheets, Arlington 141-9

“‡4. Halker, Columbus Grove 141-6

“‡5. Morrow, Patrick Henry 137-6

“‡6. Klausing, Van Buren 135-0 1/2

“‡7. Hill, Arcadia 132-8

“‡8. Lehtomaa, Findlay 132-7

“‡9. Sweat, Findlay 132-5

10. Trentman, Ottoville 132-3

10. Mattson, Ada 132-3

High Jump

“‡1. Salas, Old Fort 6-1

“‡2. Montague, McComb 6-0

“‡2. Halker, Columbus Grove 6-0

“‡2. Strzempka, Findlay 6-0

“‡2. Clement, Columbus Grove 6-0

“‡6. Schroeder, McComb 5-10

“‡6. Clifford, Upper Sandusky 5-10

“‡6. Manns, Ottoville 5-10

“‡9. Gautier, Ada 5-8

“‡9. Daws, Bluffton 5-8

“‡9. Selby, Columbus Grove 5-8

“‡9. Miller, Pandora-Gilboa 5-8

“‡9. Rader, Cory-Rawson 5-8

“‡9. Norton, Pandora-Gilboa 5-8

Long Jump

“‡1. Gautier, Ada 20-8

“‡2. McCoy, Hardin Northern 20-4 1/2

“‡2. Larcom, Pandora-Gilboa 20-4 1/2

“‡4. Basinger, Pandora-Gilboa 19-9

“‡5. Gremling, Findlay 19-7 1/4

“‡6. Abbott, Liberty-Benton 19-7

“‡7. McMillan, Upper Sandusky 19-5 3/4

“‡8. Clifford, Upper Sandusky 19-4 1/4

“‡8. Halker, Columbus Grove 19-4 1/4

10. Montague, McComb 19-1 1/2

Pole Vault

“‡1. Kotey, Liberty-Benton 14-0

“‡2. Michael, Liberty-Benton 13-0

“‡3. Marshall, Cory-Rawson 12-7

“‡4. Fersch, Kalida 12-0

“‡4. Clement, Columbus Grove 12-0

“‡4. Hopkins, Columbus Grove 12-0

“‡4. Steyer, Old Fort 12-0

“‡8. Brooks, Miller City 11-6

“‡9. Goodman, Lakota 11-0

“‡9. Schutz, Pandora-Gilboa 11-0

“‡9. Morgan, Ada 11-0

100 Meters

“‡1. Verhoff, Kalida 10.85

“‡2. Cooper, Tiffin Calvert 11.21

“‡3. Foust, Arlington 11.28

“‡4. Recker, Ottawa-Glandorf 11.29

“‡5. Condon, Elmwood 11.30

“‡5. Evans, Arlington 11.30

“‡7. Beverly, Ottawa-Glandorf 11.39

“‡8. Bailey, McComb 11.40

“‡9. Jones, Tiffin Calvert 11.42

10. Basinger, Pandora-Gilboa 11.46

200 Meters

“‡1. Verhoff, Kalida 22.09

“‡2. Recker, Ottawa-Glandorf 23.35

“‡3. Condon, Elmwood 23.50

“‡4. McCoy, Hardin Northern 23.60

“‡5. McCoy, Riverdale 23.70

“‡6. Evans, Arlington 23.80

“‡6. Bixler, Cory-Rawson 23.80

“‡8. Basinger, Pandora-Gilboa 23.81

“‡9. Rose, Liberty-Benton 23.90

10. Ireland, Findlay 23.92

400 Meters

“‡1. Gaerke, Liberty-Benton 51.74

“‡2. Laudick, Kalida 52.31

“‡3. Salas, Old Fort 52.90

“‡4. Bell, Carey 53.39

“‡5. Garmatter, Bluffton 53.56

“‡6. Crouse, Ada 53.98

“‡7. Ireland, Findlay 54.01

“‡8. Clifford, Upper Sandusky 54.08

“‡9. Murphy, Elmwood 54.30

10. Alexander, Liberty-Benton 54.47

800 Meters

“‡1. Derstine, Bluffton 2:06.18

“‡2. Jordan, Ada 2:06.80

“‡3. Murphy, Elmwood 2:07.38

“‡4. Siefker, Kalida 2:08.33

“‡5. Young, Bluffton 2:08.44

“‡6. Rode, McComb 2:09.20

“‡7. Croy, Ottawa-Glandorf 2:09.39

“‡8. Pingle, Columbus Grove 2:10.10

“‡9. Jimenez, Elmwood 2:10.53

10. Smith, Columbus Grove 2:10.60

1,600 Meters

“‡1. German, Ottoville 4:45.40

“‡2. Sugg, Patrick Henry 4:46.46

“‡3. Sprague, Findlay 4:46.53

“‡4. Schaser, Lakota 4:47.10

“‡5. Closson, Columbus Grove 4:47.20

“‡6. Stechschulte, Columbus Grove 4:47.50

“‡7. Bollinger, Mohawk 4:49.87

“‡8. Steinmetz, Bluffton 4:50.17

“‡9. Foster, Hopewell-Loudon 4:51.90

10. Sansalone, Liberty-Benton 4:52.39

3,200 Meters

“‡1. Knestrick, Liberty-Benton 10:26.61

“‡2. Schaser, Lakota 10:30.31

“‡3. Bellman, Columbus Grove 10:31.70

“‡4. Konecny, Findlay 10:32.86

“‡5. Hohman, New Riegel 10:34.46

“‡6. Hill, Lakota 10:35.81

“‡6. Steinmetz, Bluffton 10:35.81

“‡8. Chambers, Leipsic 10:37.36

“‡9. Hellman, Findlay 10:39.45

10. Sprague, Findlay 10:41.60

110 Meter High Hurdles

“‡1. Hoyng, Van Buren 16.03

“‡2. Maag, Pandora-Gilboa 16.06

“‡3. Hedrick, Ottawa-Glandorf 16.08

“‡4. Dunifon, Bluffton 16.10

“‡5. Williams, Arlington 16.13

“‡6. Schroeder, Ottawa-Glandorf 16.19

“‡7. Holman, Van Buren 16.26

“‡8. Ricker, Fort Jennings 16.35

“‡9. Holloway, Patrick Henry 16.51

10. McMillan, Upper Sandusky 16.58

300 Meter Inter. Hurdles

“‡1. McMillan, Upper Sandusky 40.87

“‡2. Dunifon, Bluffton 41.47

“‡3. Fetterman, Findlay 42.21

“‡4. Maag, Pandora-Gilboa 42.90

“‡5. Morgan, Ada 43.14

“‡6. Banal, Columbus Grove 43.64

“‡7. McCoy, Hardin Northern 43.80

“‡8. Williams, Arlington 43.90

“‡9. Burkholder, Pandora-Gilboa 44.06

10. Hoyng, Van Buren 44.09

400 Meter Relay

“‡1. Kalida 45.21

“‡2. Tiffin Calvert 45.63

“‡3. Van Buren 45.64

“‡4. Ottawa-Glandorf 45.79

“‡5. Liberty-Benton 45.96

“‡6. Carey 45.99

“‡6. Findlay 45.99

“‡8. Pandora-Gilboa 46.00

“‡9. Hopewell-Loudon 46.03

10. Arlington 46.09

800 Meter Relay

“‡1. Kalida 1:34.00

“‡2. Hopewell-Loudon 1:35.10

“‡3. Liberty-Benton 1:35.18

“‡4. Carey 1:35.48

“‡5. Van Buren 1:35.90

“‡6. Cory-Rawson 1:36.20

“‡7. Findlay 1:37.11

“‡8. Columbus Grove 1:37.26

“‡9. Pandora-Gilboa 1:37.60

10. Elmwood 1:37.61

1,600 Meter Relay

“‡1. Liberty-Benton 3:36.10

“‡2. Carey 3:36.90

“‡3. Upper Sandusky 3:37.82

“‡4. Ada 3:37.92

“‡5. Elmwood 3:38.00

“‡6. Bluffton 3:39.20

“‡7. Ottawa-Glandorf 3:39.89

“‡8. Van Buren 3:40.97

“‡9. Columbus Grove 3:44.45

10. Kalida 3:44.46

3,200 Meter Relay

“‡1. Columbus Grove 8:41.70

“‡2. Bluffton 8:42.91

“‡3. Ottawa-Glandorf 8:43.82

“‡4. Findlay 8:46.08

“‡5. Hopewell-Loudon 8:50.91

“‡6. Upper Sandusky 8:51.00

“‡7. Elmwood 8:53.58

“‡8. Lakota 9:02.29

“‡9. Old Fort 9:02.90

10. Liberty-Benton 9:10.10

Girls Track

Shot Put

“‡1. Fintel, Patrick Henry 38-5

“‡2. Hoffman, Ottawa-Glandorf 37-6

“‡3. Watkins, Arcadia 36-10

“‡4. O’Neal, Bluffton 36-7

“‡5. Adkins, Carey 35-10 1/4

“‡6. Miller, Liberty-Benton 35-9 1/4

“‡7. Brooker, North Baltimore 35-8

“‡8. Morrissey, Kalida 35-7 1/2

“‡9. Blue, Patrick Henry 35-4

10. Dauterman, Lakota 34-10 1/2

Discus

“‡1. Miller, Liberty-Benton 132-4

“‡2. Hoffman, Ottawa-Glandorf 132-0

“‡3. Watkins, Arcadia 130-2

“‡4. H. Hoersten, Ottoville 126-10

“‡5. Hanneman, Ottoville 125-0

“‡6. Wagner, Mohawk 124-9

“‡7. Maag, Columbus Grove 121-4

“‡8. Fintel, Patrick Henry 120-2

“‡9. K. Hoersten, Ottoville 119-0 1/2

10. C. Rigel, Leipsic 117-6

High Jump

“‡1. Mullholand, Mohawk 5-6

“‡2. Willow, Arlington 5-2 1/4

“‡3. Foos, Findlay 5-1

“‡4. Layne, Findlay 5-0

“‡4. Klopp, Mohawk 5-0

“‡6. Thompson, Patrick Henry 4-10

“‡6. Massie, Arcadia 4-10

“‡6. Newton, Hardin Northern 4-10

“‡6. Frey, Riverdale 4-10

“‡6. Schroeder, McComb 4-10

“‡6. Neuenschwander, Pandora-Gilboa 4-10

“‡6. Griffith, McComb 4-10

“‡6. Ashburn, Riverdale 4-10

“‡6. Nunez, Leipsic 4-10

“‡6. Lentz, Findlay 4-10

Long Jump

“‡1. Siefker, Leipsic 18-4 3/4

“‡2. Layne, Findlay 16-9

“‡3. Taylor, Fostoria Senior 16-3 1/2

“‡4. Thomas, Findlay 16-1

“‡5. Willow, Arlington 16-0 1/2

“‡6. Wischmeyer, Ottawa-Glandorf 15-11

“‡7. Inbody, Arlington 15-10 1/4

“‡8. Stackhouse, Bluffton 15-5

“‡8. Shasteen, Upper Sandusky 15-5

10. Basinger, Pandora-Gilboa 15-3

Pole Vault

“‡1. Rickenbacher, Liberty-Benton 11-7

“‡2. Shasteen, Upper Sandusky 10-8

“‡3. Dellifield, Ada 10-0

“‡4. Bucher, North Baltimore 9-6

“‡4. Hohman, Findlay 9-6

“‡4. Crawford, Arlington 9-6

“‡7. Conley, Upper Sandusky 9-0

“‡7. Jones, Arlington 9-0

“‡7. Leiter, Hopewell-Loudon 9-0

10. Landers, Hopewell-Loudon 8-10

100 Meters

“‡1. Smith, Vanlue 12.54

“‡2. Warner, Liberty-Benton 12.88

“‡3. Sybert, Columbus Grove 12.90

“‡4. Berheide, Kalida 13.04

“‡5. Tackett, Riverdale 13.10

“‡6. Manns, Upper Sandusky 13.17

“‡7. Siefker, Leipsic 13.18

“‡8. Phillips, Riverdale 13.20

“‡8. Hall, Elmwood 13.20

“‡8. Golden, Arcadia 13.20

“‡8. Basinger, Pandora-Gilboa 13.20

200 Meters

“‡1. Smith, Vanlue 26.61

“‡2. Lykins, Carey 26.71

“‡3. Sybert, Columbus Grove 26.90

“‡4. Berheide, Kalida 27.02

“‡5. Manns, Upper Sandusky 27.23

“‡6. Nessler, Van Buren 27.39

“‡7. Golden, Arcadia 27.40

“‡8. O’Neal, Fostoria Senior 27.44

“‡9. Warner, Liberty-Benton 27.50

“‡9. Newton, Hardin Northern 27.50

400 Meters

“‡1. Smith, Vanlue 59.26

“‡2. Lykins, Carey 1:00.66

“‡3. Roerdink, Hopewell-Loudon 1:01.49

“‡4. Franks, Vanlue 1:02.00

“‡5. Rump, Ottawa-Glandorf 1:02.10

“‡6. Rakestraw, Findlay 1:02.86

“‡7. Massie, Arcadia 1:03.80

“‡8. Taylor, Upper Sandusky 1:03.91

“‡9. Kintner, Liberty-Benton 1:03.95

10. Baird, Patrick Henry 1:04.54

800 Meters

“‡1. Ward, Liberty-Benton 2:23.88

“‡2. Dittman, Findlay 2:30.15

“‡3. Ellerbrock, Columbus Grove 2:31.10

“‡4. Corbin, Findlay 2:31.49

“‡5. Harris, Tiffin Calvert 2:31.78

“‡6. Fortman, Kalida 2:31.87

“‡7. Downing, Columbus Grove 2:32.20

“‡8. Hunt, Van Buren 2:32.22

“‡9. Tremains, Findlay 2:32.52

10. Konkle, Mohawk 2:33.09

1,600 Meters

“‡1. Dittman, Findlay 5:26.32

“‡2. Cozette, Lakota 5:29.30

“‡3. Ellerbrock, Columbus Grove 5:33.10

“‡4. Fortman, Kalida 5:35.71

“‡5. Downing, Columbus Grove 5:35.80

“‡6. Tremains, Findlay 5:38.61

“‡7. Reinhart, Carey 5:40.12

“‡8. Wensink, Leipsic 5:42.08

“‡9. Hunt, Van Buren 5:42.82

10. Webster, Van Buren 5:43.12

3,200 Meters

“‡1. Tremains, Findlay 11:30.83

“‡2. Ellerbrock, Columbus Grove 11:51.80

“‡3. Gonzales, Tiffin Calvert 11:58.85

“‡4. Cozette, Lakota 12:22.29

“‡5. Hunt, Van Buren 12:36.82

“‡6. Wensink, Leipsic 12:40.00

“‡7. Reinhart, Carey 12:40.18

“‡8. Shasteen, Upper Sandusky 12:48.03

“‡9. Price, Columbus Grove 12:50.50

10. Fortman, Kalida 12:57.64

100 Meter Interm. Hurdles

“‡1. Hayden, Upper Sandusky 15.91

“‡2. Clouse, Old Fort 16.50

“‡3. Smith, Kalida 16.63

“‡4. Rickenbacher, Liberty-Benton 16.66

“‡5. Bockrath, Ottawa-Glandorf 16.85

“‡6. Mullholand, Mohawk 16.87

“‡7. Willow, Arlington 17.29

“‡8. Keller, Continental 17.30

“‡9. Dawson, Patrick Henry 17.36

10. Kelbley, Tiffin Calvert 17.45

300 Meter Low Hurdles

“‡1. Schlagbaum, Ottoville 48.16

“‡2. Keller, Continental 48.53

“‡3. Clouse, Old Fort 48.83

“‡4. Deeter, Liberty-Benton 49.40

“‡5. Smith, Kalida 49.62

“‡6. C. Hoover, Hopewell-Loudon 50.10

“‡7. H. Kreais, Hopewell-Loudon 50.30

“‡8. Green, Arlington 50.50

“‡9. Hayden, Upper Sandusky 50.70

400 Meter Relay

“‡1. Liberty-Benton 52.93

“‡2. Hopewell-Loudon 53.37

“‡3. Ottawa-Glandorf 53.40

“‡4. Findlay 53.44

“‡5. Patrick Henry 53.71

“‡6. Elmwood 53.80

“‡7. Van Buren 53.96

“‡8. Arlington 54.00

“‡9. Columbus Grove 54.11

10. Fostoria Senior 54.20

800 Meter Relay

“‡1. Findlay 1:49.74

“‡2. Kalida 1:51.18

“‡3. Liberty-Benton 1:52.14

“‡4. Upper Sandusky 1:52.51

“‡5. Carey 1:53.09

“‡6. Fort Jennings 1:53.28

“‡7. Hopewell-Loudon 1:54.00

“‡8. Bluffton 1:55.14

“‡9. Elmwood 1:55.30

10. Ottawa-Glandorf 1:55.56

1,600 Meter Relay

“‡1. Liberty-Benton 4:16.44

“‡2. Findlay 4:20.23

“‡3. Columbus Grove 4:21.13

“‡4. Upper Sandusky 4:23.45

“‡5. Hopewell-Loudon 4:23.80

“‡6. Carey 4:24.25

“‡7. Ottawa-Glandorf 4:24.40

“‡8. Vanlue 4:25.12

“‡9. Kalida 4:26.99

10. Arcadia 4:29.68

3,200 Meter Relay

“‡1. Findlay 10:02.19

“‡2. Liberty-Benton 10:30.13

“‡3. Columbus Grove 10:38.15

“‡4. Van Buren 10:43.48

“‡5. Carey 10:48.69

“‡6. Upper Sandusky 10:49.74

“‡7. Leipsic 10:50.63

“‡8. Mohawk 10:52.00

“‡9. Hopewell-Loudon 10:52.10

10. Arcadia 10:52.13

Comments