PREP FOOTBALL

Friday’s Games

Blanchard Valley Conference

Arlington at Liberty-Benton

Cory-Rawson at North Baltimore

Leipsic at Vanlue

McComb at Riverdale

Van Buren at Pandora-Gilboa

Western Buckeye League

Elida at Lima Bath

Kenton at Celina

Lima Shawnee at Defiance

St. Marys Memorial at Ottawa-Glandorf

Wapakoneta at Van Wert

Midwest Athletic Conference

Marion Local at Parkway

Minster at Fort Recovery

New Bremen at Anna

St. Henry at Delphos St. John’s

Versailles at Coldwater

Other NW Ohio Games

Ada at Upper Scioto Valley

Archbold at Lake

Ashland Crestview at Carey

Bellevue at Mansfield Madison

Bluffton at Ayersville

Bowling Green at Toledo Woodward

Bryan at Fairview

Bucyrus at Grandview Heights

Cardinal Stritch at Marion Pleasant

Cardington Lincoln at Colonel Crawford

Clear Fork at Lexington

Clyde at Toledo Start

Columbus Grove at Patrick Henry

Convoy Crestview at Wayne Trace

Crestline at Arcadia

Danbury at Hardin Northern

Detroit Catholic Central at Tol. Cent. Catholic

Dover at Wooster Senior

Edgerton at Montpelier

Edon at Hicksville

Fostoria Senior at Hopewell-Loudon

Galion Northmor at Lucas

Genoa at Huron

Lima Senior at Riverside

Mansfield Senior at Westerville North

Marysville at Findlay

Maumee at Eastwood

Milan Edison at Western Reserve

Mohawk at Gibsonburg

Monroeville at Castalia Margaretta

Mount Gilead at Elgin

Mount Vernon at Buckeye Valley

Newark at Marion Harding

Northwood at Elmwood

Norwalk St. Paul at Tiffin Calvert

Oak Harbor at Rossford

Olentangy Berlin at Toledo St. John’s

Olentangy at Springfield

Orrville at West Holmes

Otsego at Liberty Center

Paulding at Antwerp

Perrysburg at Toledo Whitmer

Pittsford, Mich. at Stryker

Plymouth at Buckeye Central

Port Clinton at Norwalk Senior

Ridgemont at Evergreen

Rittman at Ashland Mapleton

Sandusky Perkins at Columbus Independence

Sandusky Senior at Fremont Ross

Seneca East at Willard

Shelby at Sunbury Big Walnut

South Central at Lagrange Keystone

Sparta Highland at River Valley

Spencerville at Lima Cent. Cath.

St. Paris Graham at Sidney Lehman

Sullivan Black River at Ontario

Tiffin Columbian at Ashland Senior

Tinora at Delta

Toledo Bowsher at Sylvania Northview

Toledo Rogers at Swanton

Toledo Scott at Sylvania Southview

Toledo St. Francis at Anthony Wayne

Toledo Waite at Oregon Clay

Upper Sandusky at Galion Senior

Vermilion at Oberlin Firelands

Wauseon at Napoleon

Waynesfield-Goshen at Ridgedale

Wellington at New London

Woodmore at Lakota

Wynford at Allen East

Saturday’s Games

Other NW Ohio Games

Lima Perry at Delphos Jefferson

Ottawa Hills at Fairfield Christian

PREP VOLLEYBALL

Coaches Poll

Division I

1, Cin. Ursuline (28) 378

2, Padua Franciscan (7) 331

3, Tol. St. Ursula (1) 289

4, Cin. Mount Notre Dame 241

5, Olentangy Orange 140

6, Cin. St. Ursula (1) 132

7, Rocky River Magnificat 100

8, Cle. St Joseph 95

9, Col. St. Francis 85

10, Olmsted Falls 48

OTHER NW OHIO SCHOOLS: 11, Perrysburg 37.

Division II

1, Dover (6) 237

1, Parma Heights Holy Name (15) 237

3, Chardon ND-CL (2) 209

4, Middletown Fenwick (6) 195

5, Cin. Roger Bacon (3) 191

6, Sheridan 138

7, Gates Mills Gilmour (2) 129

8, Tipp City Tippecanoe (3) 119

9, Highland (1) 96

10, Revere 66

Division III

1, Ottawa-Glandorf (16) 298

2, Liberty-Benton (12) 280

3, Independence (5) 235

4, Coldwater (2) 232

5, Huron (2) 166

6, Johnstown-Monroe 138

7, Wheelersburg 107

8, Berlin Hiland (1) 101

9, Union Local (4) 95

10, Waynedale 92

OTHER NW OHIO SCHOOLS: 15, Galion 45.

Divison IV

1, St. Henry (15) 291

2, New Bremen (6) 280

3, Fort Loramie (2) 223

4, Monroeville (6) 202

5, Tiffin Calvert (5) 195

6, Fort Recovery 189

7, Norwalk St. Paul 105

8, New Riegel (1) 98

9, Delaware Christian (2) 86

10, Shadyside (3) 66

OTHER NW OHIO SCHOOLS: 11, Buckeye Central 58. 12, Marion Local 50. 14, Leipsic 30. 18, Lincolnview 25. 19, Minster 24.

PREP SOCCER

Coaches Poll

Boys Division I

1. Medina 5-0 150

2. Cle. St. Ignatius 5-0 135

3. Olentangy Liberty 5-0 131

4. Cin. Moeller 4-0-2 119

5. Worthington Kilbourne 3-0-1 105

6. Beavercreek 4-0-1 98

7. Hudson 4-1 91

8. Avon 5-0-1 65

9. Dayton Carroll 4-0-2 62

10. Anthony Wayne 4-0-1 59

10. Lakota East 3-0-3 59

Boys Division II

1. Bay Village Bay 5-0 150

2. Richfield Revere 3-1-1 131

3. Kettering Alter 3-0-1 128

4. Cin. Wyoming 6-0 121

5. Cin. Indian Hill 3-1-1 100

6. Cuyahoga Valley Christian 4-1 89

7. Lima Shawnee 6-1 76

8. Lexington 7-1 73

9. Marietta 6-0 57

10. Columbus Academy 2-2-1 54

Boys Division III

1. Ottawa Hills 5-0-1 149

2. Worthington Christian 6-0 139

3. Troy Christian 6-0 121

4. Cin. Madeira 1-2-1 120

5. Western Reserve Academy 4-1 98

6. Cin. Mariemont 4-2-1 93

7. Canfield South Range 5-0 89

8. Kirtland 4-1 84

9. Van Buren 4-0-1 64

10. Col. Wellington 2-1-1 46

Girls Division I

1. Beavercreek 6-0 148

2. Medina 5-0 133

3. Anthony Wayne 6-0 118

4. West Chester Lakota West 3-0-1 113

5. Walsh Jesuit 5-0-1 104

6. Strongsville 3-0-1 96

7. Dublin Jerome 5-1-1 86

7. Brunswick 5-0-1 86

9. Mason 2-0 59

10. Twinsburg 5-0 54

Girls Division II

1. Cin. Indian Hill 5-1 144

2. Ketering Alter 4-1 134

3. Mansfield Madison 5-0-1 131

4. Mentor Lake Catholic 4-0-1 122

5. Canfield 4-0 107

6. Copley 4-2 101

7. Celina 5-0-1 80

8. Granville 2-3-1 60

9. Lexington 6-1 58

10. Lancaster Fairfield Union 6-1 52

Girls Division III

1. Cin. Country Day 5-0 147

2. Kirtland 6-0 142

3. Sidney Lehman 4-0-1 123

3. Lake 7-0 123

5. Ashland Crestview 4-0-1 98

6. Milford Center Fairbanks 5-0 92

7. Cin. Madeira 2-2-1 86

8. West Salem Northwestern 4-1 69

6. Col. Grandview Heights 2-1-1 93

8. Zanesville Rosecrans 1-1 82

9. Liberty-Benton 4-0 62

9. New Middletown Springfield 6-0 62

PREP CROSS COUNTRY

Coaches Poll

Division I Boys

1. Cincinnati Xavier (8) 235

2. Hudson (4) 209

3. Olentangy Orange 190

4. Mason 186

5. Pickerington North 183

6. Solon 157

7. Beaver Creek 150

8. Thomas Worthington 142

8. Gahanna Lincoln 142

10. Mentor 134

RANKED NORTHWEST OHIO SCHOOLS: 11, Ashland, 16, Perrysburg.

Division II Boys

1. Woodridge (7) 212

2. Heath 196

3. Bay Village Bay 194

4. Unioto (1) 182

5. Cin. Maderia 164

6. Akron St. Vincent-St. Mary 157

7. Notre Dame Cathedral Latin (1) 145

8. Eaton 138

9. Defiance (3) 109

10. Carroll 99

RANKED NORTHWEST OHIO SCHOOLS: 12, Shelby; 13, Edison; 14, Lexington.

OTHER NORTHWEST OHIO SCHOOLS RECEIVING VOTES: Van Wert.

Division III Boys

1. East Canton (3) 221

2. Cin. Summit Country Day (5) 219

3. Mount Gilead (2) 217

4. New London (2) 207

5. Columbus Grove 178

5. Cedarville 178

7. McDonald 161

8. Fredricktown 151

9. Botkins 140

10. Anna 116

RANKED NORTHWEST OHIO SCHOOLS: 11, Hopewell-Loudon; 12, Minster; 13, Ashland Crestview; 16, Liberty Center; 17, Sandusky St. Mary; 18, Holgate; 20, Tinora.

OTHER NORTHWEST OHIO SCHOOLS RECEIVING VOTES: Fairview; Lincolnview; New Riegel; Fayette.

Division I Girls

1. Beavercreek (12) 240

2. Lakota East 220

3. Mason 208

4. Centerville 202

5. Hilliard Davidson 190

6. Massillon 157

7. Thomas Worthington 153

8. Medina 128

9. Kenston 126

10. Oxford Talawanda 119

OTHER NORTHWEST OHIO SCHOOLS RECEIVING VOTES: Findlay.

Division II Girls

1. Lexington (11) 239

2. Ontario (1) 224

3. Akron St. Vincent-St. Mary 204

4. Granville 181

5. Buckeye Valley 173

6. Cle. Heights Beaumont 172

7. Cols. Bexley 166

8. Tippecanoe 132

9. Springfield Shawnee 130

10. Ashtabula Edgewood 105

OTHER NORTHWEST OHIO SCHOOLS RECEIVING VOTES: Defiance; Wauseon; Van Wert.

Division III Girls

1. West Liberty Salem (12) 240

2. Minster 228

3. Fort Loramie 214

4. Mount Gilead 189

5. Liberty Center 184

6. Columbus Grove 170

7. Archbold 160

8. McDonald 144

9. Galion Northmor 135

10. St. Henry 111

10. Gilmour Academy 111

RANKED NORTHWEST OHIO SCHOOLS: 20, Coldwater.

OTHER NORTHWEST OHIO SCHOOLS RECEIVING VOTES: Western Reserve; Fairview; Carey; Van Buren; Pettisville; Hopewell-Loudon.

MAJOR LEAGUE BASEBALL

American League Glance

East Division

W L Pct GB

New York 95 50 .655 —

Tampa Bay 86 59 .593 9

Boston 76 68 .528 18½

Toronto 55 89 .382 39½

Baltimore 46 97 .322 48

Central Division

W L Pct GB

Minnesota 88 55 .615 —

Cleveland 83 61 .576 5½

Chicago 63 80 .441 25

Kansas City 53 91 .368 35½

Detroit 42 100 .296 45½

West Division

W L Pct GB

Houston 95 50 .655 —

Oakland 84 60 .583 10½

Texas 72 73 .497 23

Los Angeles 67 77 .465 27½

Seattle 58 86 .403 36½

Late games not included

Sunday’s Games

Tampa Bay 8, Toronto 3

Miami 9, Kansas City 0

Texas 10, Baltimore 4

Houston 21, Seattle 1

Cleveland 5, Minnesota 2

Chicago White Sox 5, L.A. Angels 1

Oakland 3, Detroit 1

N.Y. Yankees 10, Boston 5

Monday’s Results

N.Y. Yankees 5, Boston 0

Houston 15, Oakland 0

Cleveland at L.A. Angels, late

Tuesday’s Games

N.Y. Yankees (TBD) at Detroit (Jackson 3-9), 6:40

L.A. Dodgers (Buehler 12-3) at Baltimore (Blach 1-2), 7:05

Boston (Eovaldi 1-0) at Toronto (Font 3-4), 7:07

Washington (Sanchez 8-7) at Minnesota (Berrios 11-8), 7:40

Tampa Bay (Yarbrough 11-3) at Texas (Lynn 14-10), 8:05

Kansas City (Junis 9-12) at Chicago White Sox (Nova 9-12), 8:10

Oakland (Roark 9-8) at Houston (Miley 13-4), 8:10

Cleveland (Plesac 7-6) at L.A. Angels (Suarez 2-5), 10:07

Cincinnati (Bauer 10-12) at Seattle (Sheffield 0-1), 10:10

Wednesday’s Games

N.Y. Yankees at Detroit, 6:40

L.A. Dodgers at Baltimore, 7:05

Boston at Toronto, 7:07

Washington at Minnesota, 7:40

Tampa Bay at Texas, 8:05

Cleveland at L.A. Angels, 8:07

Kansas City at Chicago White Sox, 8:10

Oakland at Houston, 8:10

Cincinnati at Seattle, 10:10

National League Glance

East Division

W L Pct GB

Atlanta 90 55 .621 —

Washington 79 63 .556 9½

Philadelphia 74 69 .517 15

New York 73 70 .510 16

Miami 51 91 .359 37½

Central Division

W L Pct GB

St. Louis 81 62 .566 —

Chicago 76 66 .535 4½

Milwaukee 74 68 .521 6½

Cincinnati 67 77 .465 14½

Pittsburgh 62 81 .434 19

West Division

W L Pct GB

Los Angeles 93 52 .641 —

Arizona 75 69 .521 17½

San Francisco 69 74 .483 23

San Diego 66 76 .465 25½

Colorado 60 84 .417 32½

Late games not included

Sunday’s Results

Miami 9, Kansas City 0

Cincinnati 4, Arizona 3

St. Louis 2, Pittsburgh 0

Washington 9, Atlanta 4

Milwaukee 8, Chicago Cubs 5

Philadelphia 10, N.Y. Mets 7

L.A. Dodgers 5, San Francisco 0

San Diego 2, Colorado 1, 10 innings

Monday’s Results

Atlanta 7, Philadelphia 2

N.Y. Mets 3, Arizona 1

Milwaukee at Miami, late

Pittsburgh at San Francisco, late

Chicago Cubs at San Diego, late

Tuesday’s Games

Atlanta (Fried 16-4) at Philadelphia (Vargas 6-7), 7:05

L.A. Dodgers (Buehler 12-3) at Baltimore (Blach 1-2), 7:05

Arizona (Gallen 3-4) at N.Y. Mets (Wheeler 10-7), 7:10

Milwaukee (Anderson 6-4) at Miami (Hernandez 3-5), 7:10

Washington (Sanchez 8-7) at Minnesota (Berrios 11-8), 7:40

St. Louis (Wacha 6-6) at Colorado (Gonzalez 0-6), 8:40

Pittsburgh (Keller 1-3) at San Francisco (Cueto ), 9:45

Chicago Cubs (Quintana 13-8) at San Diego (Bolanos 0-1), 10:10

Cincinnati (Bauer 10-12) at Seattle (Sheffield 0-1), 10:10

Wednesday’s Games

Atlanta at Philadelphia, 7:05

L.A. Dodgers at Baltimore, 7:05

Arizona at N.Y. Mets, 7:10

Milwaukee at Miami, 7:10

Washington at Minnesota, 7:40

St. Louis at Colorado, 8:40

Pittsburgh at San Francisco, 9:45

Chicago Cubs at San Diego, 10:10

Cincinnati at Seattle, 10:10

Major League Leaders

American League

BATTING–Ti.Anderson, Chicago, .334; LeMahieu, New York, .326; Alberto, Baltimore, .321; Brantley, Houston, .321; Devers, Boston, .314; Martinez, Boston, .306; Merrifield, Kansas City, .306; Cruz, Minnesota, .305; Bogaerts, Boston, .304; Gurriel, Houston, .304.

RUNS–Betts, Boston, 128; Devers, Boston, 116; Bregman, Houston, 110; Trout, Los Angeles, 110; Semien, Oakland, 105; Bogaerts, Boston, 102; LeMahieu, New York, 100; C.Santana, Cleveland, 99; Kepler, Minnesota, 96; Villar, Baltimore, 96.

RBI–J.Abreu, Chicago, 112; Devers, Boston, 107; Bogaerts, Boston, 105; Trout, Los Angeles, 104; Soler, Kansas City, 102; Bregman, Houston, 100; Gurriel, Houston, 98; Rosario, Minnesota, 94; Martinez, Boston, 94; Cruz, Minnesota, 92.

HITS–Merrifield, Kansas City, 185; Devers, Boston, 180; LeMahieu, New York, 175; Polanco, Minnesota, 170; Bogaerts, Boston, 168; Brantley, Houston, 168; Betts, Boston, 164; Semien, Oakland, 161; Martinez, Boston, 160; J.Abreu, Chicago, 158.

DOUBLES–Bogaerts, Boston, 49; Devers, Boston, 49; Betts, Boston, 40; Gurriel, Houston, 40; Benintendi, Boston, 39; Brantley, Houston, 39; Castellanos, Chicago, 37; Semien, Oakland, 37; Lindor, Cleveland, 36; M.Chapman, Oakland, 35; Merrifield, Kansas City, 35.

TRIPLES–Dozier, Kansas City, 9; Merrifield, Kansas City, 9; Mondesi, Kansas City, 9; M.Smith, Seattle, 9; Gardner, New York, 7; Kiermaier, Tampa Bay, 7; Meadows, Tampa Bay, 7; Semien, Oakland, 7; D.Gordon, Seattle, 6; Polanco, Minnesota, 6; Da.Santana, Texas, 6.

HOME RUNS–Trout, Los Angeles, 45; Soler, Kansas City, 41; Kepler, Minnesota, 36; Cruz, Minnesota, 35; G.Torres, New York, 35; Martinez, Boston, 35; G.Sanchez, New York, 34; Bregman, Houston, 34; C.Santana, Cleveland, 33; Edw.Encarnacion, New York, 32; M.Chapman, Oakland, 32.

STOLEN BASES–M.Smith, Seattle, 40; Mondesi, Kansas City, 37; Villar, Baltimore, 33; Andrus, Texas, 27; Jo.Ramirez, Cleveland, 24; D.Gordon, Seattle, 22; DeShields, Texas, 21; Lindor, Cleveland, 21; Pham, Tampa Bay, 20; Kiermaier, Tampa Bay, 19.

PITCHING–Verlander, Houston, 18-5; German, New York, 17-4; E.Rodriguez, Boston, 17-6; G.Cole, Houston, 16-5; Fiers, Oakland, 14-3; Morton, Tampa Bay, 14-6; Odorizzi, Minnesota, 14-6; Giolito, Chicago, 14-8; Lynn, Texas, 14-10; Gonzales, Seattle, 14-11.

ERA–Verlander, Houston, 2.52; G.Cole, Houston, 2.73; Minor, Texas, 3.08; Morton, Tampa Bay, 3.11; Bieber, Cleveland, 3.24; Giolito, Chicago, 3.27; Miley, Houston, 3.35; Fiers, Oakland, 3.52; Odorizzi, Minnesota, 3.60; E.Rodriguez, Boston, 3.73.

STRIKEOUTS–G.Cole, Houston, 281; Verlander, Houston, 264; Bieber, Cleveland, 233; Boyd, Detroit, 225; Morton, Tampa Bay, 219; Sale, Boston, 218; Giolito, Chicago, 216; Lynn, Texas, 209; Bauer, Cincinnati, 185; Minor, Texas, 183.

National League

BATTING–Rendon, Washington, .337; Yelich, Milwaukee, .330; K.Marte, Arizona, .328; B.Reynolds, Pittsburgh, .327; McNeil, New York, .325; Blackmon, Colorado, .318; Newman, Pittsburgh, .313; Arenado, Colorado, .309; Bellinger, Los Angeles, .306; Freeman, Atlanta, .301; W.Ramos, New York, .301; T.Turner, Washington, .301.

RUNS–Acuna Jr., Atlanta, 116; Freeman, Atlanta, 110; Bellinger, Los Angeles, 108; Rendon, Washington, 108; Blackmon, Colorado, 102; Story, Colorado, 101; Yelich, Milwaukee, 99; Soto, Washington, 98; Bryant, Chicago, 97; S.Marte, Pittsburgh, 96.

RBI–Freeman, Atlanta, 116; Rendon, Washington, 114; Bell, Pittsburgh, 114; E.Escobar, Arizona, 110; P.Alonso, New York, 109; Arenado, Colorado, 108; Bellinger, Los Angeles, 105; Soto, Washington, 101; Harper, Philadelphia, 101; Yelich, Milwaukee, 97.

HITS–K.Marte, Arizona, 178; Blackmon, Colorado, 167; Freeman, Atlanta, 167; Albies, Atlanta, 166; Arenado, Colorado, 165; Rendon, Washington, 164; Acuna Jr., Atlanta, 163; Yelich, Milwaukee, 160; S.Marte, Pittsburgh, 159; A.Rosario, New York, 158.

DOUBLES–Blackmon, Colorado, 41; Rendon, Washington, 41; Albies, Atlanta, 39; Seager, Los Angeles, 39; J.Baez, Chicago, 38; Bell, Pittsburgh, 37; Bryant, Chicago, 35; Pillar, San Francisco, 35; Segura, Philadelphia, 35; McNeil, New York, 34; Realmuto, Philadelphia, 34; B.Reynolds, Pittsburgh, 34; Story, Colorado, 34.

TRIPLES–E.Escobar, Arizona, 10; K.Marte, Arizona, 9; Albies, Atlanta, 7; Blackmon, Colorado, 7; Eaton, Washington, 7; A.Frazier, Pittsburgh, 7; A.Rosario, New York, 7; Ervin, Cincinnati, 6; S.Marte, Pittsburgh, 6; Tatis Jr., San Diego, 6.

HOME RUNS–P.Alonso, New York, 47; Yelich, Milwaukee, 44; Bellinger, Los Angeles, 44; E.Suarez, Cincinnati, 44; Freeman, Atlanta, 38; Acuna Jr., Atlanta, 38; Donaldson, Atlanta, 37; Arenado, Colorado, 37; Bell, Pittsburgh, 36; Schwarber, Chicago, 34.

STOLEN BASES–Acuna Jr., Atlanta, 34; T.Turner, Washington, 31; J.Dyson, Arizona, 30; Yelich, Milwaukee, 30; S.Marte, Pittsburgh, 25; Robles, Washington, 24; Story, Colorado, 20; Wong, St. Louis, 20; Margot, San Diego, 19; Cain, Milwaukee, 16; A.Rosario, New York, 16; Tatis Jr., San Diego, 16.

PITCHING–Fried, Atlanta, 16-4; Strasburg, Washington, 16-6; Dak.Hudson, St. Louis, 15-6; L.Castillo, Cincinnati, 14-6; Kershaw, Los Angeles, 13-5; Quintana, Chicago, 13-8; Buehler, Los Angeles, 12-3; Nola, Philadelphia, 12-5; Marquez, Colorado, 12-5; Ryu, Los Angeles, 12-5.

ERA–Ryu, Los Angeles, 2.45; Scherzer, Washington, 2.56; Soroka, Atlanta, 2.67; deGrom, New York, 2.71; S.Gray, Cincinnati, 2.75; Greinke, Houston, 2.90; Flaherty, St. Louis, 2.99; Kershaw, Los Angeles, 3.06; Corbin, Washington, 3.16; L.Castillo, Cincinnati, 3.21.

STRIKEOUTS–deGrom, New York, 231; Strasburg, Washington, 222; Scherzer, Washington, 216; Corbin, Washington, 210; L.Castillo, Cincinnati, 208; Nola, Philadelphia, 207; Ray, Arizona, 207; Flaherty, St. Louis, 196; Buehler, Los Angeles, 190; Darvish, Chicago, 190.

PRO FOOTBALL

National Football League

American Conference

East

W L T Pct PF PA

Buffalo 1 0 0 1.000 17 16

New England 1 0 0 1.000 33 3

N.Y. Jets 0 1 0 .000 16 17

Miami 0 1 0 .000 10 59

South

W L T Pct PF PA

Tennessee 1 0 0 1.000 43 13

Houston 0 1 0 .000 28 30

Indianapolis 0 1 0 .000 24 30

Jacksonville 0 1 0 .000 26 40

North

W L T Pct PF PA

Baltimore 1 0 0 1.000 59 10

Cincinnati 0 1 0 .000 20 21

Cleveland 0 1 0 .000 13 43

Pittsburgh 0 1 0 .000 3 33

West

W L T Pct PF PA

Kansas City 1 0 0 1.000 40 26

L.A. Chargers 1 0 0 1.000 30 24

Denver 0 0 0 .000 0 0

Oakland 0 0 0 .000 0 0

National Conference

East

W L T Pct PF PA

Dallas 1 0 0 1.000 35 17

Philadelphia 1 0 0 1.000 32 27

Washington 0 1 0 .000 27 32

N.Y. Giants 0 1 0 .000 17 35

South

W L T Pct PF PA

New Orleans 1 0 0 1.000 30 28

Carolina 0 1 0 .000 27 30

Atlanta 0 1 0 .000 12 28

Tampa Bay 0 1 0 .000 17 31

North

W L T Pct PF PA

Green Bay 1 0 0 1.000 10 3

Minnesota 1 0 0 1.000 28 12

Detroit 0 0 1 .500 27 27

Chicago 0 1 0 .000 3 10

West

W L T Pct PF PA

San Francisco 1 0 0 1.000 31 17

L.A. Rams 1 0 0 1.000 30 27

Seattle 1 0 0 1.000 21 20

Arizona 0 0 1 .500 27 27

Late games not included

Thursday’s Results

Green Bay 10, Chicago 3

Sunday’s Results

Baltimore 59, Miami 10

Kansas City 40, Jacksonville 26

Minnesota 28, Atlanta 12

Tennessee 43, Cleveland 13

Buffalo 17, N.Y. Jets 16

L.A. Rams 30, Carolina 27

Philadelphia 32, Washington 27

L.A. Chargers 30, Indianapolis 24, OT

Seattle 21, Cincinnati 20

Dallas 35, N.Y. Giants 17

San Francisco 31, Tampa Bay 17

Arizona 27, Detroit 27, OT

New England 33, Pittsburgh 3

Monday’s Results

New Orleans 30, Houston 28

Denver at Oakland, late

Thursday’s Game

Tampa Bay at Carolina, 8:20

Sunday, Sept. 15

Seattle at Pittsburgh, 1

Indianapolis at Tennessee, 1

Arizona at Baltimore, 1

New England at Miami, 1

L.A. Chargers at Detroit, 1

Dallas at Washington, 1

Jacksonville at Houston, 1

San Francisco at Cincinnati, 1

Buffalo at N.Y. Giants, 1

Minnesota at Green Bay, 1

Kansas City at Oakland, 4:05

Chicago at Denver, 4:25

New Orleans at L.A. Rams, 4:25

Philadelphia at Atlanta, 8:20

PRO SOCCER

Major League Soccer

Eastern Conference

W L T Pts GF GA

New York City FC 15 5 8 53 53 35

Philadelphia 15 8 6 51 54 42

Atlanta 15 10 3 48 47 33

D.C. United 11 10 9 42 39 38

New York 12 12 5 41 47 44

Toronto FC 11 10 8 41 49 46

New England 10 10 9 39 42 49

Montreal 11 15 4 37 42 56

Orlando City 9 13 8 35 37 41

Chicago 8 12 10 34 44 43

Columbus 8 15 7 31 33 44

Cincinnati 5 21 3 18 29 72

Western Conference

W L T Pts GF GA

Los Angeles FC 19 4 6 63 76 32

Seattle 13 9 7 46 46 45

Minnesota 13 9 6 45 46 37

San Jose 13 10 5 44 48 43

Real Salt Lake 13 11 4 43 40 35

Portland 13 11 4 43 45 41

FC Dallas 12 10 7 43 47 38

LA Galaxy 13 12 3 42 41 45

Sporting Kansas City 10 12 7 37 42 47

Colorado 9 14 6 33 47 54

Houston 9 15 4 31 38 49

Vancouver 6 15 9 27 30 53

NOTE: Three points for victory, one point for tie.

Saturday’s Results

New York City FC 2, New England 1

Toronto FC 5, Cincinnati 1

Los Angeles FC 2, Orlando City 2, tie

Colorado 2, Seattle 0

Portland 2, Sporting Kansas City 1

Wednesday’s Games

Toronto FC at New York City FC, 7

Minnesota at Houston, 8:30

LA Galaxy at Colorado, 9

San Jose at Real Salt Lake, 9:30

Saturday, Sept. 14

San Jose at New York City FC, 12:30

FC Dallas at Chicago, 3:30

Columbus at Atlanta, 7

Cincinnati at Montreal, 7:30

New England at Orlando City, 7:30

Los Angeles FC at Philadelphia, 7:30

Houston at Vancouver, 10

Sunday, Sept. 15

D.C. United at Portland, 3:30

Colorado at Toronto FC, 5

Real Salt Lake at Minnesota, 5:30

New York at Seattle, 6

Sporting Kansas City at LA Galaxy, 10

Wednesday, Sept. 18

Atlanta at Cincinnati, 7:30

New York at Portland, 10:30

FC Dallas at Seattle, 10:30

PRO BASKETBALL

WNBA Playoffs

First Round

Wednesday’s games

No. 8 Phoenix at No. 5 Chicago, 8 p.m.

No. 7 Minnesota at No. 6 Seattle, 10 p.m.

Second Round

Sunday’s Games

TBD at No. 3 Los Angeles, 3 p.m.

TBD at No. 4 Las Vegas, 5 p.m.

COLLEGE FOOTBALL

STATS FCS Poll

Record Pts Pvs

1. North Dakota State (149) 2-0 3939 1

2. James Madison (9) 1-1 3712 2

3. South Dakota State 1-1 3639 3

4. Eastern Washington 1-1 3398 4

5. UC Davis 1-1 3195 5

6. Weber State 1-1 3039 7

7. Maine 1-1 2846 6

8. Towson 2-0 2783 8

9. Kennesaw State 1-1 2489 9

10. Montana State 1-1 2268 13

11. Northern Iowa 1-1 2221 11

12. Nicholls 0-1 2165 10

13. Illinois State 1-1 1693 16

14. Central Arkansas 2-0 1542 20

15. N.C. A&T 1-1 1385 15

16. Furman 1-1 1332 17

17. Jacksonville State 1-1 1322 18

18. Delaware 2-0 1216 21

19. Southeast Missouri State 1-1 1170 12

20. Montana 2-0 1107 22

21. Wofford 0-1 906 19

22. Villanova 2-0 843 24

23. Southeastern Louisiana 1-0 782 23

24. Sam Houston State 1-1 516 25

25. Elon 1-1 289 NR

Others Receiving Votes: Indiana State 256, Princeton 229, S.C. State 167, Duquesne 109, ETSU 100, Stony Brook 99, Eastern Kentucky 91, Dartmouth 83, Youngstown State 50, Alcorn State 46, Colgate 44, Mercer 42, McNeese 35, Yale 30, Dayton 30, Lamar 30, Southern Illinois 28, Northern Arizona 26, Monmouth 24, Chattanooga 15, Cal Poly 11, Holy Cross 3, Sacramento State 2, Idaho State 2, Citadel 1.

FCS Coaches Poll

Record Pts Pvs

1. North Dakota State (26) 2-0 650 1

2. James Madison 1-1 621 2

3. South Dakota State 1-1 599 3

4. UC Davis 1-1 546 4

5. Eastern Washington 1-1 543 5

6. Weber State 1-1 474 8

7. Kennesaw State 1-1 464 7

8. Towson 2-0 457 9

9. Maine 1-1 423 6

10. Northern Iowa 1-1 388 12

11. Nicholls 0-1 355 10

12. Illinois State 1-1 319 16

13. Furman 1-1 312 11

14. Central Arkansas 2-0 311 18

15. Montana State 1-1 291 19

16. Jacksonville State 1-1 264 17

17. N.C. A&T 1-1 226 14

18. Delaware 2-0 180 21

18. Montana 2-0 180 23

20. Southeast Missouri State 1-1 149 13

21. Sam Houston State 1-1 140 22

22. Wofford 0-1 136 20

23. Villanova 2-0 75 NR

24. Southeastern Louisiana 0-1 71 NR

25. Princeton 0-0 50 25

Others Receiving Votes: Indiana State 37, S.C. State 31, Youngstown State 31, Colgate 22, Yale 18, Elon 16, Northern Arizona 16, Alcorn State 12, Portland State 11, North Alabama 5, Mercer 4, North Dakota 4, Delaware State 3, Eastern Kentucky 3, Lamar 3, The Citadel 3, Dayton 2, Stony Brook 2, Cal Poly 1, Dartmouth 1, Incarnate Word 1.

Friday’s Games

EAST

Kansas (1-1) at Boston College (2-0), 7:30

SOUTH

North Carolina (2-0) at Wake Forest (2-0), 6

FAR WEST

Houston (1-1) at Washington St. (2-0), 9:15

Saturday’s Games

EAST

Catholic (0-1) at Georgetown (1-1), Noon

Stetson (1-0) at Marist (0-1), Noon

Pittsburgh (1-1) at Penn St. (2-0), Noon

Merrimack (1-1) at St. Francis (Pa.) (1-1), Noon

Maryland (2-0) at Temple (1-0), Noon

NC State (2-0) at West Virginia (1-1), Noon

Sacred Heart (1-1) at Lafayette (0-2), 12:30

Fordham (0-2) at Bryant (0-2), 1

N. Dakota St. (2-0) at Delaware (2-0), 1

Albany (NY) (1-1) at Monmouth (NJ) (1-1), 1

Dayton (1-0) at Robert Morris (0-2), 3

East Carolina (1-1) at Navy (1-0), 3:30

Lincoln (Pa.) (0-1) at Delaware St. (0-1), 4

Hampton (1-1) at Howard (0-2), 4:30

Villanova (2-0) at Bucknell (0-2), 6

Wagner (0-2) at Stony Brook (1-1), 6

Towson (2-0) at Maine (1-1), 7

Clemson (2-0) at Syracuse (1-1), 7:30

SOUTH

Arkansas St. (1-1) at Georgia (2-0), Noon

Kansas St. (2-0) at Mississippi St. (2-0), Noon

Chattanooga (1-1) at Tennessee (0-2), Noon

Furman (1-1) at Virginia Tech (1-1), Noon

The Citadel (0-2) at Georgia Tech (1-1), 12:30

Norfolk St. (1-1) at Coastal Carolina (1-1), 2

Morgan St. (0-1) at James Madison (1-1), 3:30

Memphis (2-0) at South Alabama (1-1), 3:30

Alabama (2-0) at South Carolina (1-1), 3:30

Stanford (1-1) at UCF (2-0), 3:30

North Greenville (1-0) at W. Carolina (0-2), 3:30

E. Washington (1-1) at Jacksonville St. (1-1), 4

Bethune-Cookman (1-0) at Miami (0-2), 4

SE Louisiana (1-0) at Mississippi (1-1), 4

Kentucky Christian (2-0) at Morehead St. (1-1), 4

Louisville (1-1) at W. Kentucky (1-1), 4

Kennesaw St. (1-1) at Alabama St. (1-1), 6

NC A&T (1-1) at Charleston Southern (0-2), 6

UMass (0-2) at Charlotte (1-1), 6

Fort Valley St. (0-1) at Florida A&M (0-1), 6

NC Central (0-2) at Gardner-Webb (0-2), 6

Buffalo (1-1) at Liberty (0-2), 6

Elon (1-1) at Richmond (1-1), 6

SC State (2-0) at South Florida (0-2), 6

Southern Miss. (1-1) at Troy (1-0), 6

Colgate (0-2) at William & Mary (1-1), 6

Samford (0-2) at Wofford (0-1), 6

Ohio (1-1) at Marshall (1-1), 6:30

Kent St. (1-1) at Auburn (2-0), 7

WV Wesleyan (0-1) at Davidson (2-0), 7

New Hampshire (0-1) at FIU (0-2), 7

Florida (2-0) at Kentucky (2-0), 7

Alcorn St. (1-1) at McNeese St. (1-1), 7

Austin Peay (1-1) at Mercer (2-0), 7

Duke (1-1) at Middle Tennessee (1-1), 7

Alabama A&M (1-1) at North Alabama (1-1), 7

Jacksonville (0-1) at Presbyterian (0-1), 7

Edward Waters (0-1) at Southern U. (0-2), 7

Jackson St. (0-2) at Tennessee St. (1-1), 7

Virginia-Wise (1-0) at Tennessee Tech (1-1), 7

VMI (1-1) at ETSU (1-1), 7:30

Northwestern St. (0-2) at LSU (2-0), 7:30

Texas Southern (0-2) at Louisiana-Lafayette (1-1), 7:30

Florida St. (1-1) at Virginia (2-0), 7:30

Missouri St. (0-1) at Tulane (1-1), 8

MIDWEST

Miami (Ohio) (1-1) at Cincinnati (1-1), Noon

E. Michigan (1-1) at Illinois (2-0), Noon

Ohio St. (2-0) at Indiana (2-0), Noon

E. Kentucky (1-1) at Indiana St. (0-2), 1

FAU (0-2) at Ball St. (1-1), 2

CCSU (2-0) at Valparaiso (0-1), 2

Duquesne (1-0) at Youngstown St. (2-0), 2

New Mexico (1-0) at Notre Dame (1-0), 2:30

Akron (0-2) at Cent. Michigan (1-1), 3

Illinois St. (1-1) at E. Illinois (0-2), 3

Houston Baptist (1-1) at South Dakota (0-2), 3

Georgia Southern (1-1) at Minnesota (2-0), 3:30

UNLV (1-1) at Northwestern (0-1), 3:30

Iowa (2-0) at Iowa St. (1-0), 4

Arizona St. (2-0) at Michigan St. (2-0), 4

Montana St. (1-1) at W. Illinois (0-2), 4

Louisiana Tech (1-1) at Bowling Green (1-1), 5

Sam Houston St. (1-1) at North Dakota (1-1), 5

Taylor (0-1) at Butler (1-1), 6

UT Martin (1-1) at S. Illinois (1-1), 7

Murray St. (1-1) at Toledo (0-1), 7

Georgia St. (2-0) at W. Michigan (1-1), 7

SE Missouri (1-1) at Missouri (1-1), 7:30

TCU (1-0) at Purdue (1-1), 7:30

N. Illinois (1-1) at Nebraska (1-1), 8

SOUTHWEST

Oklahoma St. (2-0) at Tulsa (1-1), 3:30

Army (1-1) at UTSA (1-1), 3:30

Colorado St. (1-1) at Arkansas (1-1), 4

Langston (1-0) at Ark.-Pine Bluff (1-1), 7

Abilene Christian (1-1) at Cent. Arkansas (2-0), 7

Nicholls (0-1) at Prairie View (1-1), 7

Texas St. (0-2) at SMU (2-0), 7

Lamar (2-0) at Texas A&M (1-1), 7

Rice (0-2) at Texas (1-1), 8

FAR WEST

Air Force (1-0) at Colorado (2-0), 1

Southern Cal (2-0) at BYU (1-1), 3:30

North Texas (1-1) at California (2-0), 4:15

Cal Poly (1-1) at Oregon St. (0-2), 4:15

Idaho St. (1-0) at Utah (2-0), 4:15

Idaho (1-1) at Wyoming (2-0), 5

W. New Mexico (0-1) at N. Arizona (1-1), 6

Weber St. (1-1) at Nevada (1-1), 7

Hawaii (2-0) at Washington (1-1), 7:30

San Diego St. (2-0) at New Mexico St. (0-2), 8

Oklahoma (2-0) at UCLA (0-2), 8

Stephen F. Austin (0-2) at S. Utah (0-2), 8:05

N. Colorado (0-2) at Sacramento St. (1-1), 9

Lehigh (0-2) at UC Davis (1-1), 10

Portland St. (1-1) at Boise St. (2-0), 10:15

Texas Tech (2-0) at Arizona (1-1), 10:30

Montana (2-0) at Oregon (1-1), 10:45

TRANSACTIONS

Baseball

American League

BOSTON RED SOX — Fired director of baseball operations Dave Dombrowski.

MINNESOTA TWINS — Selected the contract of OF Ryan LaMarre from Rochester (IL).

OAKLAND ATHLETICS — Recalled OF Luis Barrera from Midland (TL) and placed him on the 60-day IL. Selected the contract of LHP Jesus Luzardo from Las Vegas (PCL). Recalled RHP Daniel Mengden from Las Vegas.

National League

CHICAGO CUBS — Selected the contract of INF Nico Hoerner from Tennessee (SL). Recalled RHP James Norwood from Iowa (PCL). Designated LHP Randy Rosario for assignment. Optioned RHP Adbert Alzolay to South Bend (MW).

American Association

MILWAUKEE MILKMEN — Traded RHP Myles Smith to Long Island (Atlantic) for a player to be named.

Basketball

National Basketball Association

CHICAGO BULLS — Waived G Antonio Blakeney.

Women’s NBA

INDIANA FEVER — Fired coach and general manager Pokey Chatman.

Football

National Football League

ARIZONA CARDINALS — Released TE Darrell Daniels. Re-signed OL Jeremy Vujnovich.

ATLANTA FALCONS — Placed G Chris Lindstrom on IR. Agreed to terms with OL John Wetzel.

JACKSONVILLE JAGUARS — Acquired QB Josh Dobbs from Pittsburgh for a 2020 fifth-round draft pick. Placed QB Nick Foles on IR.

NEW ENGLAND PATRIOTS — Signed WR Antonio Brown. Released TE Lance Kendricks and DB Obi Melifonwu. Released TE Stephen Anderson from the practice squad.

OAKLAND RAIDERS — Signed WR Keelan Doss.

TENNESSEE TITANS — Signed WR Kalif Raymond to the practice squad.

Hockey

National Hockey League

COLUMBUS BLUE JACKETS — Signed D Zach Werenski to a three-year contract extension.

College

CLEMSON — Named Jared Broughton volunteer assistant baseball coach.

FORDHAM — Promoted Brian Bacharach to co-head water polo coach.

LANDER–Named Adam Marshall assistant men’s lacrosse coach.

MEMPHIS — Promoted Corey Green to director of women’s basketball operations. Named Madeleine Sikmon graduate assistant women’s basketball coach.

SOUTHERN CAL — Announced the resignation of athletic director Lynn Swann. Named Dave Roberts interim athletic director.

TEMPLE — Named Katie Gwinn Hewitt assistant athletics director for branding and digital strategy.

WAGNER — Named Tessa Chad assistant women’s lacrosse coach.

LOCAL SPORTS

Monday’s Results

Boys Golf

Upper Sandusky 156, Carey 160,

Arcadia 180, Mohawk 180

at Lakeland Golf Course

MEDALIST: Brett Montgomery, Upper Sandusky, 32. Other scores: (US) Owen Knapp 40, Evan Young 42, Gavin Carey 42. (Car) Ethan Tanner 37, Carter Frederick 41, Brayden Miller 41, McKain Miller 41. (Arc) Casey Cramer 39, Will Recker 44, Joel Lininger 48, Evan Lieurance 49. (Moh) Austin Tusing 43, Reese Hannam 43, Kael Margraf 46, Brody Dennerman 48.

records: Upper Sandusky 10-2, Carey 15-1, Arcadia 6-7.

Liberty-Benton 156, North Baltimore 216

At Sycamore Springs GOLF COURSE

MEDALIST: Noah Brand, Liberty-Benton, 38. Other scores: (L-B) Seth Lasiter 39, Patrick Streacker 39, Brice McDaniel 40. (NB) Hunter Baker 47, Jaden Bucher 47, Hunter Vogelsong 55, Malaki Hobbs 67.

records: Liberty-Benton 10-0, 7-0 Blanchard Valley Conference; North Baltimore 5-6, 2-5 BVC.

OTTAWA-GLANDORF 162, DEFIANCE 168

AT PIKE RUN GOLF COURSE

MEDALIST: Parker Schomaeker, Ottawa-Glandorf, 37. Other scores: (O-G) Alex Ellerbrock 40, Carter Schimmoeller 41, Zach Stechschulte 44. (Def) Will Lammers 38, David Jiminez 41, Jack Vanderhorst 42, Ryan Yeager 47.

records: Ottawa-Glandorf 10-1 overall, 7-1 Western Buckleye League; Defiance 5-3, 4-2 WBL.

Kalida 167, Van BUren 180

at Moose Landing country club

MEDALIST: Ryan Klausing, Kalida, 39. Other scores: (Kal) Josh Recker 41, Alec Edelbrock 43, David Peck 44. (VB) A.J. Overmeyer 41, Grayson Temple 44, Kaleb Bishop 44, Peter Harrington 51.

Riverdale 195, Upper Scioto Valley 202

at Sycamore springs

MEDALIST: Andrew Kuenzli, Riverdale, 39. Other scores: (Riv) Rease Haley 48, Curtis Tracy 54, Trevor Hattery 54. (USV) Jared Hunt 47, Tyler Gratz 48, Quinn Sanders 51, Drew Stephens 56.

records: Riverdale 8-9.

Leipsic 180, Patrick Henry 207

at Pike Run Golf Course

MEDALIST: Jaden Siefker, Leipsic 41. Other scores: (Leip) Mason Brandt 44, Eli Wueller 46, Mason Tadena 49, Brock Lammers 29. (PH) Trey Woods 45, Aidan Breece 50, Nick Myers 56, Lee Hogrefe 56.

records: Leipsic 12-3, Patrick Henry 3-9.

Delphos Jefferson 170, Paulding 176, Ada 186

at Auglaize Golf Course

MEDALIST: Logan Gallmeier, Delphos Jefferson, 38. Other scores: (Ada) Alex Morgan 43, Brevin Sizemore 43, Dexter Woods 50, Kamron Wilkerson 50. (DJ) Braxton Scalt 39, Kaden Schrader 44, John Pseekos 49. (Paul) Kolson Egnor 41, Josh Carper 42, Kyle Harris 45, Kyle Dominique 48.

Girls Golf

Hopewell-Loudon 206,

Sanusky St. MAry’s 246

At Loudon Meadows

MEDALIST: Kiley Cline, Hopewell-Loudon, 40. Other scores: (H-L) Morgan Searles 50, Emma Kidd 56, Abbey Yarris 60. (SM) Leighann Rotsingea 56, Amanda Mills 56, Lucy Serna 70, Annie Serna 71.

records: Hopewell-Loudon 6-6.

Prep Girls Tennis

Buckeye valley 5, upper Sandusky 0

SINGLES

No. 1 — Anna Lenhart (BV) def. Saki Fukuta 6-1, 6-1.

No. 2 — Kaylie Swanger (BV) def. Lauren Schoenberger 6-0, 6-1.

No. 3 — Megan Shearer (BV) def. Adrian Malone 6-0, 6-3.

DOUBLES

No. 1 — Gianna Gannett/Evalynn Gannett (BV) def. Mara Smalley/Sarah Scott 6-4, 4-6, 7-5.

No. 2 — Autumn Casey/Emily Mandison (BV) def. Hannah Frey/Jada Manns 6-2, 6-2.

RECORDS: Upper Sandusky 2-7.

Junior High Volleyball

Glenwood (8th) 25-25, Lima West 5-14

Glenwood (7th) 25-25, Lima West 7-17

Fremont (8th) 25-24-25, Donnell 12-26-12

Fremont (7th) 25-25, Donnell 8-10

Hopewell-Loudon (8th) 20-25-25, New Riegel 25-16-23

Hopewell-Loudon (7th) 25-25, New Riegel 17-14

SCHEDULE

Tuesday’s Events

College

MEN’S GOLF — Findlay at Don Underwood Invitational, The Meadows, Allendale, Mich.

MEN’S SOCCER — Ohio Valley at Findlay (GMAC), 4

Bluffton at UC-Clermont, 7

WOMEN’S GOLF — Findlay at Indianapolis Invitational, Prairie View, Carmel, Ind.

WOMEN’S SOCCER — Ohio Northern at Denison, 7

Cross Country

Patrick Henry at Northwest Ohio Athletic League Preview, Bryan, 4:30

Columbus Grove at Elida, 5

Boys Golf

Findlay at Oregon Clay (TRAC No. 4), Eagles Landing, 9 a.m.

Elmwood vs. Gibsonburg, Birch Run, 4

Allen East vs. Bluffton, Lost Creek, 4:15

Upper Sandusky at Wynford, Golf Club of Bucyrus, 4:15

Carey vs. Bucyrus, Golf Club of Bucyrus, 4:30

Leipsic & Van Buren vs. Arlington (BVC), Sycmore Springs, 4:30

McComb vs. Pandora-Gilboa (BVC), Bluffton Golf Club, 4:30

Lakota vs. Seneca Hills, Sycamore Hills, 5

Girls Golf

Patrick Henry vs. Tinora, Fairview & Wayne Trace, Eagle Rock, 9 a.m.

North Baltimore vs. Lake, Hidden Hills, 4:30

Hopewell-Loudon vs. Gibsonburg (SBC), Sycamore Hills, 4:45

Boys Soccer

Botkins at Cory-Rawson, 5

Van Buren at Liberty-Benton (NCOSA), 5

Findlay at Oregon Clay (TRAC), 7

Lima Bath at Ottawa-Glandorf (WBL), 7

Lincolnview at Bluffton (NWC), 7

Girls Soccer

Ada at Convoy Crestview (NWC), 5

Spencerville at Columbus Grove (NWC), 5:30

Allen East at Bluffton (NWC), 7

Girls Tennis

Bluffton at Elida, 4:30

Ottawa-Glandorf at Fostoria, 4:30

Toledo Central Catholic at Findlay (TRAC), 4:30

Volleyball

Fostoria at Otsego (NBC), 5:30

Genoa at Elmwood (NBC), 5:30

Riverdale at Hardin Northern, 5:30

Liberty Center at Patrick Henry (NWOAL), 5:45

Oregon Clay at Findlay (TRAC), 6

Buckeye Central at Carey (N10), 6:30

Upper Sandusky at Bucyrus (N10), 6:30

Ada at Columbus Grove (NWC), 7

Delphos Jefferson at Bluffton (NWC), 7

Hopewell-Loudon at Old Fort (SBC-River), 7

Lakota at New Riegel (SBC-River), 7

LOCAL & AREA

Kalida Seeks Baseball Coach

KALIDA — Kalida High School is looking for a head varsity baseball coach. Candidates are asked to send a cover letter, resume, reference list complete with contact information and evidence of successful BCI/FBI background check to athletic director Adam Huber at adam.huber@kalidaschools.org.

Comments