Pena
Stoner
Rhamy
Wasson
Spangler
Schwiebert
Speyer
Franks
Stall

Patrick Henry senior nose tackle T.J. Rhamy was named a Division VII co-Defensive Player of the Year as selected by members of the Ohio Prep Sportswriters Association. The Division VI and VII all-Ohio teams were released Sunday.

The Division IV and V All-Ohio teams will be announced today, followed by the Division II and III teams on Tuesday. The Division I All-Ohio team and the Ohio Mr. Football Award will be announced Wednesday.

Rhamy, also Patrick Henry’s quarterback led the Patriots to a 7-3 regular season record and eventually a spot in the Division VII state semifinals. Patrick Henry lost to Marion Local on Saturday in the semis.

Rhamy, also a first team all-Ohio pick in 2018, had 71 tackles in the regular season, including eight tackles for loss and five sacks.

Four players from The Courier’s coverage area were named Division VII first team all-Ohio on offense. Patrick Henry senior Garrett Schwiebert (6-foot-6, 250 pounds), Leipsic senior Ryley Spangler (6-4, 248) and McComb senior Kyle Wasson (6-0, 245) were all selections on the offensive line, while Arcadia senior Justen Stoner (33-36 PAT, 4-7 FG) was named at kicker.

Four area players joined Rhamy on the Division VII first team defense. Leipic senior Juan Pena (86 tackles in the regular season, 101/2 sacks, 31 tackles for loss); Arlington senior Tyson Speyer (81 tackles, 31 tackles for loss); and McComb sophomore Eli Franks (62 tackles, six sacks 30 tackles for loss) were picked along the defensive line, while Pandora-Gilboa senior Isaac Stall (188 tackles, 94 solo tackles, 10 tackles for loss) was selected at linebacker.

Division VI

First Team Offense

Quarterbacks: Lane Ruby, Chillicothe Southeastern, 5-9, 175, sr.; Adam Bidlack, Dalton, 5-11, 165, sr.; Lucas Hartings, Worthington Christian, 6-4, 180, sr.; Cade Polter, Sherwood Fairview, 6-2, 180, sr.; Bart Bixler, Anna, 5-11, 170, sr.; Cade Schmelzer, Covington, 6-3, 200, sr.

Backs: Riley Huelskamp, Anna, 5-10, 185, sr.; Conner Wright, Glouster Trimble, 5-11, 190, sr.; Caleb Gallwitz, Howard East Knox, 6-0, 195, sr.; Tyler Fisher, Beverly Fort Frye, 5-10, 170, sr.; Cody Benesh, Collins Western Reserve, 5-11, 170, sr.; Joe Governale, Columbia Station Columbia, 5-10, 175, jr.

Receivers: DJ Moore, Worthington Christian, 6-3, 190, so.; Trent Roetgerman, Minster, 6-2, 190, sr.; Cam Grodhaus, Salineville Southern, 6-0, 180, sr.; Luke Lachey, Grandview Heights, 6-6, 225, sr.

Line: Alan Mead, Chillicothe Southeastern, 6-3, 220, sr.; Sam Rengert, Milford Center Fairbanks, 6-7, 310, sr.; Isiah Jones, Beverly Fort Frye, 5-9, 210, sr.; Matthew Gladieux, Archbold, 6-1, 230, sr.; Jake Montgomery Gibsonburg, 6-2, 212, sr.; Carson Heidecker, Columbia Station Columbia, 6-3, 285, sr.

Kicker: Cade Ziegler, Milford Center Fairbanks, 6-3, 155, so.

First Team Defense

Line: Ian Joyce, Glouster Trimble, 6-3, 230, sr.; Blake Miller, Galion Northmor, 6-5, 220, sr.; Joey Bertani, Grandview Heights, 6-3, 215, sr.; Caden Hill, Ashland Crestview, 6-1, 290, sr.; Nick Wolfe, Jamestown Greeneview, 6-0, 280, sr.; Jayson Keenan, Wellington, 6-0, 190, sr.; Wil Luthman, Anna, 6-2, 255, sr.

Linebackers: Jake Hurst, Mechanicsburg, 5-9, 165, so.; Sawyer Koons, Glouster Trimble, 6-0, 225, sr.; Dawson David, Howard East Knox, 6-1, 205, sr.; Jack Parry, Old Washington Buckeye Trail, 6-3, 219, sr.; Dylan Hart, Beverly Fort Frye, 6-1, 215, jr.; Chayse Singer, Sherwood Fairview, 5-9, 180, sr.; Andrew Pifer, Bucyrus, 5-10, 180 Sr.; Tyler Knight, Mogadore, 5-10, 190, so.

Backs: Brady Schilling, Beverly Fort Frye, 6-2, 175, sr.; Gavin Little, Newcomerstown, 5-11, 145, sr.; Dylan Jones, Mogadore, 5-9, 170, sr.; Jayce Sloan, Salineville Southern, 6-0, 170, sr.

Punter: Drew Saki, Columbia Station Columbia, 6-1, 190, sr.

Offensive Players of the Year: Caleb Gallwitz, Howard East Knox; Cody Benesh, Collins Western Reserve; Lane Ruby, Chillicothe Southeastern; Riley Huelskamp, Anna.

Defensive Player of the Year: Sawyer Koons, Glouster Trimble.

Coach of the Year: Ty Stevenson, Collins Western Reserve.

Second Team Offense

Quarterbacks: Kadden Lester, Howard East Knox, 6-2, 185, sr.; Cameron Kittle, Glouster Trimble, 6-1, 175 Sr.; Hayden Gibson, Brookfield, 6-0, 170, jr.

All-Purpose: Keegan Wilburn, Nelsonville-York, 5-9, 185, sr.; Tyler Bean, Pymatuning Valley, jr.

Backs: Nathanael Suntheimer, East Canton, 6-0, 171, sr.; Chandler Keener, Smithville, 5-10, 195, jr; Zach Bowers, Liberty Center, 5-11, 168, Sr,; Alex Schmitmeyer, Minster, 6-0, 180, sr.; Shaun Thomas, Lima Central Catholic, 6-0, 182, jr.; Wyatt Conner, Newcomerstown, 6-1, 180, sr.

Receivers: Jaiden Malone, Dalton, 6-0, 150, so.; Cruz McFadden, Bainbridge Paint Valley, 6-2, 175, sr.; Alex Schneider, Columbus Grove, 6-2, 160, sr.; Trent Murdock, Liberty Center, 6-1, 205, sr.

Line: Caleb Harper, Worthington Christian, 6-5, 220, sr.; Hayden Hankinson, Centerburg, 6-4, 225, sr.; Collin Weaver, Old Washington Buckeye Trail, 5-9, 216, sr.; Andrew Beery, Smithville, 6-2, 290, sr.; Owen Stoudmire, Norwayne, 6-2, 315, jr; Ethan Truex, Lima Central Catholic, 5-10, 298, sr.; Robbie Granny, Middlefield Cardinal, 6-4, 275, sr.; Kenny Crouch, Pymatuning Valley, sr.; Jeremiah Sutton, Oberlin, 6-0, 300, sr.

Kicker: Clayton Medvec, New Middletown Springfield, 6-0, 178, jr.

Second Team Defense

Line: Gunner King, Columbus Grove, 6-2, 275, jr.; Dayne Braden, Collins Western Reserve, 6-3, 275, sr. ; Chase Saunders, Rittman, 6-1, 215, sr.; Aaron Hopkins, Oberlin, 6-2, 215, sr.

Linebackers: Braden Anderson, Worthington Christian. 6-0, 180, jr.; Braylon Green, Milford Center Fairbanks. 6-3, 190, jr.; Eli Yahl, Spencerville, 6-2, 230, sr.; Carson Meyer, Archbold, 5-11, 190, jr; Ty Williams, Hillsdale, 6-2, 205, jr.; Hayden Garrow, Columbia Station Columbia, 5-10, 175, Fr.

Backs: Loghan Kelley, Williamsburg, 5-9, 170, sr.; Rossy Moore, Lima Central Catholic, 6-2, 195, jr.; Preston Sykes, Frankfort Adena, 6-0, 170, jr.; Elijah Zimmerman, Archbold, 6-1, 180, sr.; Connor Keller, Liberty Center, 6-0, 165, sr.; Isaac Lininger, Anna, 6-0, 165, sr.

Punter: Cade Leach, Howard East Knox, 6-0, 185, sr.

Third Team Offense

Quarterbacks: Benjamin Higgins, Wellington, 6-0, 180, sr.; Hunter Mariotti, Galion Northmor, 6-3, 190, sr.; Chase Foos, Attica Seneca East, 6-0, 215, sr.; Beau Brungard, New Middletown Springfield, 6-0, 190, so.

Backs: Mason McClellan, Wellington, 6-1, 170, sr.; Jon Auld, Gibsonburg, 5-10, 172, sr.; Brayden Ison, Bainbridge Paint Valley, 5-11, 190, sr.; Jaydon Harris, Oberlin, 5-11, 170, jr.

Receivers: Andrew Cates, Covington, 6-1, 183, sr.; Jon Brasee, Wellington, 6-0, 150, so.; Casey Horner, Middlefield Cardinal, 5-10, 155, sr.:; Jonah Wilkerson, Pymatuning Valley, jr.; Noah Miller, Coldwater, 6-5, 222, sr.

Line: Blake Jones, Attica Seneca East, 6-4, 270, sr.; Austin Bostater, Sherwood Fairview, 6-2, 255, jr.; Noah Luiken, Dayton Christian, 6-0, 365, jr.; Dylan Sharp, Minster, 6-3, 270, sr.

Kicker: Rece Verhoff, Columbus Grove, 5-5, 125, so.

Third Team Defense

Line: Logan Hicks, Attica Seneca East, 6-1, 235, sr.; Trey Kaseman, Gibsonburg, 5-8, 171, sr.; Thomas Lenhart, Beverly Fort Frye, 6-0, 225, jr.; Logan Giddings, Pymatuning Valley, sr. ; Malachi Minnich, Anna, 6-2, 220, sr.; Kix Thiel, Mechanicsburg, 6-1, 200, sr.; Braden Medley, Beverly Fort Frye, 5-11, 200, jr.

Linebackers: Mikey Nusser, Chillicothe Southeastern, 5-7, 190, jr.; Will Bolin, Ashland Crestview, 6-0, 210, sr.; Drew Unangst, Wellington, 6-1, 185, so.; Eric Hurtt, Frankfort Adena, 5-11, 225, jr.; Clay Payton, Jamestown Greeneview, 5-10, 185, sr.; Evan Backensto, Elgin, 6-3, 215, sr.

Backs: Logan Hurst, Mechanicsburg, 6-2, 180, sr.; Bryce Conti, Carey, 5-11, 152, so.; Owen Menge, Columbia Station Columbia, 5-5, 135, so.; Caleb Frank, Sherwood Fairview, 6-1, 165, jr.; Kleyton Maschino, Covington, 6-2, 155, sr.; Mason Inman, Pymatuning Valley, 6-0, 165, jr.

Punter: Michael Hanson, Jamestown Greeneview, 6-0, 215, sr.

Special Mention

Quarterbacks: Blake Reynolds, Columbus Grove, 6-4, 180, jr.; Seth Griswold, Dayton Christian, 6-0, 170, sr.: Mikey Seel, Nelsonville-York, 6-1, 200, sr.; Caden Miller, Crooksville, 6-2, 160, sr.; Ian Ellis, Beverly Fort Frye, 5-11, 180, so.; Isaac Hickman, Old Washington Buckeye Trail, 6-3, 184, sr.

Backs: Hunter Jester, Fayetteville-Perry, 5-10, 168, jr.; Peyton Lane, New Paris National Trail, 5-10, 160, sr.; Chayse Propst, Mechanicsburg, 5-11, 185, jr.; Cory Ross, Arcanum, 5-9, 185, sr.; Austin Stapleton, Coal Grove Dawson-Bryant, 5-10, 225, jr.; Brayden Ison, Bainbridge Paint Valley, 5-11, 190, sr.; Nate Throckmorton, Frankfort Adena, 5-7, 160, jr.; Logan Adams, Belpre, 5-7, 140, sr.; Devin Carter, Leavittsburg LaBrae, 5-10, 175, so.; Tyler Briggs, Brookfield, 5-10, 250, sr.; Darreion Davis, Grandview, 6-0, 195, sr.; Donnell Marshall, Centerburg, 5-11, 160, jr.; Dylon Parmon, Northridge, 5-9, 175, sr.; Zane Wallace, Beverly Fort Frye, 5-9, 150, sr.; Noah Love, Zoarville Tuscarawas Valley, 5-10, 190, sr.

Receivers: Nick Laposky, Wellington, 6-3, 180, sr.; Luke Morris, Riverdale, 5-8, 170, jr.; Antonio Cruz, Archbold, 5-11, 160, jr.; Norey Johnson, Cincinnati Deer Park, 6-3, 166, so.; Logan McCoy, North Lewisburg Triad, 6-3, 195, sr.; Reid Wheeler, Dayton Christian, 6-1, 185, sr.; Logan Bennett, Frankfort Adena, 6-4, 195, jr.; Ty Perkins, Lucasville Valley, 6-2, 150, Fr.; Brady Brannon, Crooksville, 5-11, 165, sr.; Tanner Chenault, Chillicothe Southeastern, 6-1, 215, sr.; Dakota King, Brookfield, 6-2, 170, sr.; Garrett Walker, New Middletown Springfield, 5-10, 173, sr.; Nathan Stephenson, Mogadore, 6-5, 190, sr; Gavin Ramos, Northmor, 5-7, 140, sr.; Gage Steinmetz, East Knox, 6-0, 180, sr.; Tristan Tesch, Zoarville Tuscarawas Valley, 5-8, 165, jr.

Offensive Line: Aiden Markley, Collins Western Reserve, 6-3, 220, sr.; Caden Coleman, Mechanicsburg, 5-9, 240, jr.; Luke Dye, Anna, 6-0, 250, sr.; Jayden Heltsley, Arcanum, 6-4, 280, sr.; Joseph Stillwell, Williamsburg, 6-3, 275, sr.; Micah Trimbach, Troy Christian, 5-10, 215, sr.; Nathan Howard, Chillicothe Southeastern, 6-1, 215, jr.; Brock Hill, Bainbridge Paint Valley, 5-11, 245, sr.; Zach Guffey, Glouster Trimble, 6-0, 205, sr.; Jack Nagucki, Glouster Trimble, 6-1, 200, sr.; Stephen Craig, Salineville Southern, 5-11, 275, sr.; Jesse Keen, East Canton, 6-5, 310, sr.; Tristin Welcome, Mogadore, 6-3, 250, jr.; Luke Grosscup, East Knox, 5-10, 180, sr.; Brandon Planey, Northmor, 6-1, 235, sr.; Casey Brooker, Beverly Fort Frye, 6-2, 225, so.; Kolton Shepherd, Old Washington Buckeye Trail, 6-3, 293, jr.

Kickers: Eric Hamilton, Cincinnati Deer Park, 5-8, 145, jr.; Blake Dippold, Coldwater, 5-11, 218, sr.; Grace Dudziak, Wellington, 5-5, 155, sr.; Garrett Clark, Frankfort Adena, 5-9, 150, sr.; Zach McLean, Crooksville, 6-1, 170, jr.;

Defensive Line: Caleb Teague, Wellington, 6-5, 190, jr.; Garrett Neth, Allen East, 5-10, 200, sr.; Duncan Cooper, Covington, 6-0, 180, jr.; Jesse Fisher, Covington, 6-0, 213, sr.; Tiray Jamison, Dayton Christian, 5-5, 250, sr.; Cody Miller, Columbiana, 5-11, 201, sr.; Nick McAvoy, Cardington, 6-0, 250, sr.; Josh Green, Old Washington Buckeye Trail, 6-4, 227, sr.; Nic Burris, Old Washington Buckeye Trail, 5-9, 227, jr.; Steven Gilliand, Zoarville Tuscarawas Valley, 6-5, 260, sr.

Linebackers: Blake Harshbarger, Allen East, 5-10, 175, jr.; Zack Czako, Middlefield Cardinal, 5-10, 205, so.; Matt Batson, Dayton Christian, 6-0, 206, sr.; Austen Cutarelli, Arcanum, 5-11, 195, sr.; Dakota Roberts, Williamsburg, 5-10, 180, sr.; Codey Taylor, Springfield Northeastern, 6-2, 200, sr.; Dearis Thomas, Cincinnati Deer Park, 6-0, 190, so.; Brayden Wiggins, Covington, 5-9, 173, sr.; Ameer Cunningham, Norwayne, 6-2, 190, jr.; Jakob Cross, Columbiana, 6-1, 200, sr.; Wyatt Reeder, Northmor, 5-10, 160, sr.; Jake Reese, Northridge, 6-0, 215, sr.; Riordin Stauffer, Fairbanks, 6-2, 210, so.; Caden Fryman, Beverly Fort Frye, 6-3, 185, sr.; Trenton Newkirk, Newcomerstown, 6-2, 210, so.; Ronnie Rominger, Old Washington Buckeye Trail, 6-3, 189, sr.

Defensive Backs: Jayden Skinner, Wellington, 6-1, 150, jr.; Tyler Moore, Wellington, 5-10, 160, so.; Loghan Kelley, Williamsburg, 5-9, 170, sr.; James Shaffer, Campbell Memorial, 5-10, 190, jr.; Owen Blanton, Mount Gilead, 5-10, 165, sr.; Terry Fearn, Fredericktown, 6-0, 185, sr.; Charlie James, Grandview, 5-10, 170, sr.; Gatlin Luke, Fairbanks, 5-9, 155, sr.; Logan Randolph, Northmor, 6-0, 150, sr.; Jaiden Reynolds, Worthington Christian, 5-10, 170, so.; Franko Rome, Old Washington Buckeye Trail, 5-10,162, so.; Trey McGilton, Old Washington Buckeye Trail, 5-10, 157, sr.; Tanner Phillips, Zoarville Tuscarawas Valley, 6-0, 175, jr.

Punters: Hunter Tresnan-Reighard, Delta, 6-4, 230, sr.; Brycetyn Hedden, Castalia Margaretta, 6-1, 200, sr.; Will Popa, Mogadore, 6-0, sr.;

Division VII

First Team Offense

Quarterbacks: Sam Shafer, Cuyahoga Heights, 6-2, 195, sr.; Alex Hawkins, Louisville St. Thomas Aquinas, 5-9, 150, sr.; Matt Carlisle, Newark Catholic, 6-3, 193, sr.; Zane Heiss, Waterford, 5-10, 170, sr.; Mark Smith, Cincinnati College Preparatory Academy, 6-1, 160, so.

Backs: Hunter Prince, Edgerton, 6-0, 200, sr.; Briar Portman, Sarahsville Shenandoah, 6-0, 180, jr.; Wyatt Reiman, Shadyside, 5-11, 170, so.; Trey Fabrocini, Lancaster Fisher Catholic, 6-0, 230, sr.

Receivers: Deanza Duncan, Hamilton New Miami, 5-8, 160, jr.; A’Sian Burt, St. Thomas Aquinas, 6-1, 171, jr.; David Lamoreaux, Greenwich South Central, 6-4, 185, jr.; Chazz Johnson, Lima Perry, 6-2, 175, sr.

All-Purpose: Noah Arnold, Newbury, 5-10, 170, sr.

Line: Garrett Schwiebert, Patrick Henry, 6-6, 250, sr.; Ryley Spangler, Leipsic, 6-4, 248, sr.; Kyle Wasson, McComb, 6-0 245, sr.; Carson Horstmann, Cuyahoga Heights, 6-0, 226, sr.; Easton Hitchens, Sarahsville Shenandoah, 6-4, 295, sr.

Kicker: Justen Stoner, Arcadia, 5-8, 185, sr.

First Team Defense

Line: Matt Everman, Maria Stein Marion Local, 6-1, 205, sr.; T.J. Rhamy, Patrick Henry, 5-9, 180, sr.; Juan Pena, Leipsic, 5-10, 192, sr.; Tyson Speyer, Arlington, 6-4, 223, sr.; Eli Franks, McComb, 6-3, 268, so.; Conner Hicks, Leetonia, 6-0, 281, sr. ; John Tropf, Newbury, 6-0, 200, jr.

Linebackers: Max Hoying, Fort Loramie, 5-11, 200, jr.; Will Oldaker, Reedsville Eastern, 6-3, 260, jr.; Phillip Gibson-Perry, Canal Winchester Harvest Prep, 6-0, 200, jr.; Carter Dennis, Hannibal River, 5-11, 170, jr.; Cade Denius, Sarahsville Shenandoah, 5-7, 150, jr.; Cameron Hollobaugh, Warren JFK 6-0, 200, jr.; Isaac Stall, Pandora-Gilboa, 5-8, 195, sr.; Grant Meier, Maria Stein Marion Local, 5-11, 185, jr.; Ryan Selig, Cuyahoga Heights, 5-10, 162, sr.

Backs: Zach Stackhouse, Toronto, 6-1, 165, sr.; Lars Livengood, Norwalk St. Paul, 5-10, 175, sr.; Logan Niswander, Lucas, 6-3, 197, sr.; Mark Seger, Fort Loramie, 6-3; 205, sr.

Punter: John Hale, Greenwich South Central, 5-9,145, sr.

Offensive player of the year: Hunter Prince, Edgerton.

Defensive players of the year: T.J. Rhamy, Patrick Henry; Matt Everman, Maria Stein Marion Local; Max Hoying, Fort Loramie.

Coaches of the year: Rusty Webb, Willow Wood Symmes Valley; Michael Cook, St. Thomas Aquinas; Ryan Williams, Newbury.

Second Team Offense

Quarterbacks: Dakota Phillips, Beallsville, 6-2, 181, sr.; Trey Robinette, Hamilton New Miami, 5-8, 190, jr.; Aaron Davis, McComb, 6-1, 165, sr.; Alex Price, New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-10, 165, sr.

Backs: Kyle Zygmunt, Independence, 6-0, 160, so.; Blake Newland, Reedsville Eastern, 5-7, 170, jr.; Cam Caizzo, Norwalk St. Paul, 5-9, 185, sr.; Josh Ferguson, Willow Wood Symmes Valley, 5-10, 175, jr.

Receivers: Kolton Holloway, Patrick Henry, 6-2, 180, sr.; Bryce Basinger, Pandora-Gilboa, 6-3, 170, jr.; Bradyn Nussbaum, New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-11, 165, sr.; Charles Huelsman, Maria Stein Marion Local, 6-2, 180, jr.; Antonio Hammond, Cincinnati College Preparatory Academy, 6-2, 170, sr.

Line: Isaiah Durant, Cuyahoga Heights, 6-6, 282, sr.; Christian Gaul, Lancaster Fisher Catholic, 6-2, 265, sr.; Heath Rosen, Hannibal River, 5-10, 210, sr.; Blake Coffman, Lucas, 5-11, 290, sr.; Jaden Oney, Plymouth, 5-10, 250, sr.; Lance Good, Hardin Northern, 6-3, 280, jr.; Josh Pangilinan, Fort Loramie, 5-8, 240, sr.

Kicker: Casey McGhee, Independence, 5-8, 150, so.

Second Team Defense

Line: Khelin Jackson, Canal Winchester Harvest Prep, 5-6, 215, sr.; Koen Gronbach, Sugar Grove Berne Union, 6-0, 185, sr.; Elijah Rogers, Canal Winchester Harvest Prep, 6-1, 240, sr.; Mitch Sanders, Newbury, 6-0, 215, sr.; Jayden Alston, Fairport Harbor Fairport Harding, 5-11, 180, sr.; Dylan Finkbine, New Madison Tri-Village, 6-3, 177, jr.; Isaiah LaTurner, Convoy Crestview, 6-1, 215, sr.

Linebackers: Austin Kiess, Edon, 5-10, 215 Sr.; Caleb Lammers, Leipsic, 6-2, 208, sr.; Joe Pantelidis, Waterford, 6-2, 180, jr.; Tristan Thomas, Toronto, 5-9, 208, sr. ; Hayden McKee, South Charleston Southeastern Local, 6-1, 205, sr.

Backs: Tyler Hayman, Sycamore Mohawk, 5-10, 164, jr.; Devares Glenn, Lima Perry, 5-6, 150, jr.;’ Elijah Chungu, Louisville St. Thomas Aquinas, 5-10, 165, sr.; Jaret Vermillion, Arlington, 5-9, 150, sr.; Wesley Guy, Sarahsville Shenandoah, 5-7, 150, sr., Mitchell Hays, New Bremen, 5-11, 167, jr.; Max Alpert, Cuyahoga Heights, 6-2, 178, sr.

Punter: Will Cox, Miami Valley Christian Academy, 6-1, 196, sr.

Third Team Offense

Quarterbacks: Dominic Schadl, McDonald, 5-7, 165, jr.; Derk Hutchison, Malvern, 6-0, 180, jr.; Evan Legg, Greenwich South Central, 5-11, 175, sr.; Kaden Starcher, Lancaster Fisher Catholic, 6-0, 190, sr.

Backs: Sean Lengyel, North Jackson Jackson-Milton, 5-11, 175, jr.; Noah Barnhart, New Matamoras Frontier, 5-10, 195, jr.; Owen Wetherill, Hardin Northern, 5-11, 155, jr.; Wil Morrow, Patrick Henry, 5-11, 200, sr.; Trey McNickle, Racine Southern, 6-0, 185, sr.; Tommy Zirzow, Lucas, 5-10, 193, sr.; Cody Paugh, Fairport Harbor Fairport Harding, 5-9, 170, sr.

Receivers: Jason Bartosik, Cuyahoga Heights, 6-4, 190, sr.; Jake Mitrisin, Independence, 5-11, 160, sr.; Nick Brandewie, Fort Loramie; 6-2; 210, sr.

All-Purpose: Carson Hauger, Lucas, 5-11, 146, sr.; Levi Gazarek, North Baltimore, 6-5, 245, sr.

Line: Damarion Gibson, Lima Perry, 6-0, 220, so.; Tyler Eustace, Edgerton, 5-10, 210, sr.; Earl Hill, Warren JFK, 6-4, 280, sr.; Martin Mendoza, Fairport Harbor Fairport Harding, 5-8, 175, sr.; Jacob Orms, Newbury, 5-10, 150, sr.; Blake Holthaus, Fort Loramie, 6-1, 230, sr.; Connor Stewart, Sidney Lehman Catholic, 6-4, 260, jr.

Kicker: Ethan Potts, Sidney Lehman Catholic, 5-11, 165, sr.

Third Team Defense

Line: Joe Connors, Cuyahoga Heights, 6-1, 225, sr.; Mack Fortman, Fort Loramie, 6-2, 265, jr.; Alex Hicks, Lockland, 6-1, 310, sr.; Cody Dirksen, Mississinawa Valley, 6-0, 210, sr.

Linebackers: Tristan Arnold, Lucas, 6-2, 203, sr.; Will Stieber, Norwalk St. Paul, 5-8, 155, so.; Max Dirmeyer, Mississinawa Valley, 5-8, 160, sr.; Adam Miklovic, Independence, 6-2, 200, sr.; Julian Cicchella, Newbury, 6-1, 185, sr.; John Edwards, Sidney Lehman Catholic, 5-10, 185, so.; Noah Guillozet, Fort Loramie, 5-10, 185, sr.

Backs: Jack Leith, Willow Wood Symmes Valley, 6-3, 170, sr.; Walker Elliott, Plymouth, 5-11, 160, sr.; Kyle Polack, Cuyahoga Heights, 6-0, 156, sr.; Evan Arnold, Newbury, 6-1, 165, jr.; Kyle Northup, Crown City South Gallia, 6-0, 164, sr.; Austin Knaack, Cuyahoga Heights, 6-0, 160, sr.

Punters: Chase Iser, Southington Chalker, 5-11, 190, sr.; Clayton Lust, Ridgedale, 5-9, 150, sr.

Special Mention

Quarterbacks: Kale Long, DeGraff Riverside, 5-11, 195, jr.; Collin Moore, Fort Loramie, 6-0; 210, jr; Trey Robinette, Hamilton New Miami, 5-8, 190, jr.; Dylan Stinson, Lewisburg Tri-County North, 6-3, 160, jr.; Colby Bartley, Corning Miller, 5-8, 165, sr.; Gage Shuler, Racine Southern, 5-10, 155, sr.; Sam Leach, Ridgedale, 6-0, 178, sr.; J.D. Schmidt, New Matamoras Frontier, 5-8, 165, so.; Caleb Leasure, Toronto, 5-10, 142, jr.

Backs: Alex Scholl, Mississinawa Valley, 5-10, 180, sr.; Reece Stammen, Ansonia, 5-11, 205, jr.; Steven Fitzgerald, Reedsville Eastern, 5-10, 205, jr.; Marco Ferry, Leetonia, 5-10, 180, jr.; Jesse Likens, Warren JFK, 5-8, 165, jr.; Javon Eggert, Harvest Prep, 5-7, 175, sr.; Landon Godenschwager, Berne Union, 5-9, 155, sr.; Jaylen Jennings, Harvest Prep, 5-9, 170, so.; Christian Lautenschleger, Grove City Christian, 5-8, 180, jr.; Michael Johnson, Hannibal River, 5-10, 150, jr.; Garrett Dozier, Toronto,5-10, 168, jr.; Alex Kilburn, Woodsfield Monroe Central, 5-11, 215, jr.; Jeffrey Dawson, Steubenville Catholic Central, 5-11, 170, sr.; Brandon Fleck, Maria Stein Marion Local, 6-0, 195, sr.;

Receivers: Braden Sears, Independence, 6-2, 235, sr.; Brendan O’Leary, Sidney Lehman Catholic, 6-1, 170, sr.; Austin Sanders, South Charleston Southeastern Local, 6-1, 175, sr.; Josh Scantland, New Madison Tri-Village, 6-3, 170, so.; Ethan Huffman, Franklin Furnace Green, 6-0, 165, jr.; Tre McCoy, Corning Miller, 5-7, 155, so.; Nick Fouss, Waterford, 5-11, 155, sr.; Cameron Tucker, McDonald, 6-1, 180, sr.; Bert Jones, Windham, 6-3, 175, so.; Adam Beard, Ridgedale, 6-0, 215, jr.; Slater Evans, Newark Catholic, 5-6, 130, sr.; Langdon Johnson, Danville, 5-11, 185, sr.; Kenneth Martin, Malvern, 5-11, 165, sr.; Kelly Hendershot, Shadyside, 6-3, 177, sr.; Logan Brookover, New Matamoras Frontier, 6-2, 190, sr.

Offensive Line: Nathan Ungrun, Maria Stein Marion Local, 6-4, 265, sr.; Luke Reed, Newbury, 5-10, 190, jr.; Ethan Burrows, DeGraff Riverside, 5-10, 185, jr.; Austin Helmke, Ansonia, 6-1, 275, sr.; Gavan Yates, Willow Wood Symmes Valley, 6-0, 240, so.; Seth Imes, Franklin Furnace Green, 6-3, 265, sr.; Jake Barber, Reedsville Eastern, 6-0, 210, jr.; Kyle Beasley, Beaver Eastern, 6-0, 185, so.; Haden Offenberger, Waterford, 5-7, 170, jr.; Greg Merdich, McDonald, 6-0, 230, jr.; Logan Pugh, North Jackson Jackson-Milton, 6-4, 265, jr.; Hunter McCombs, McDonald, 6-0, 225, jr.; Tyler Householder, Berne Union, 6-3, 240, sr.; Emmanuel Mullens, Harvest Prep, 6-5, 260, jr.; Nate Williams, Newark Catholic, 6-5, 300, sr.; Tyler Wilson, Danville, 6-0, 200, sr.; Mason Geraud, Shadyside, 6-3, 310, jr.; Gaige Bowersock, New Matamoras Frontier, 6-0, 220, jr.; Bryson White, Malvern, 6-2, 245, so.

Kickers: Bryan Prentice, Vienna Mathews, 5-10, 230, sr.; Baltazar Miguel. New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-10, 140, sr.; Alex Klosterman, Maria Stein Marion Local, 6-2, 180, sr.

Defensive Line: Cole Miller, Waterford, 6-0, 165, jr.; Jaylin Turner, Warren JFK; 6-2, 230, sr.; Briggs Schafer, Sarahsville Shenandoah, 6-0, 160, sr.; Bradley Michael, Caldwell, 6-0, 225, sr.; Isaac Miller, Toronto, 6-0, 210, sr.; Gage Joseph, Shadyside, 5-11, 210, so.

Linebackers: Ryan Vollman, Independence, 5-10 190, jr.; Max Dirmeyer, Mississinawa Valley, 5-8, 160, sr.; John Edwards, Sidney Lehman Catholic, 5-10, 185, so.; Cody Eyer, New Madison Tri-Village, 5-10, 180, sr.; Trey Godfrey, Mississinawa Valley, 5-11, 235, jr.; Dylan Spivey, Hamilton New Miami, 5-10, 200, jr.; Caleb Mullins, Willow Wood Symmes Valley, 6-1, 210, jr.; Mason Dishong, Reedsville Eastern, 6-2, 200, sr.; Braidan Haney, Sciotoville East, 5-10, 200, sr.; Nathan Gilligan, McDonald, 5-11, 190, so; Riley Lewis, McDonald, 5-8, 170, sr.; Michael Donatelli, Lowellville, 5-9, 172, sr.; Clay Dean, Windham, 6-1, 205, jr.; Preston Mitchell, Louisville St. Thomas Aquinas, 5-10, 225, sr.; Joe Gallagher, Grove City Christian, 5-11, 190, sr.; Drew Hess, Newark Catholic, 6-2, 180, jr.; Deion Parker, Danville, 5-7, 170, so.; Connor Swartz, Fisher Catholic, 6-1, 205, sr.; Payton Young, Fairfield Christian, 5-10, 205, sr.; Ryan Dick, New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-11, 185, jr.; Caden Moore, Caldwell, 6-0, 150, sr.; Jakob Klug, Shadyside, 5-11, 178, sr.; Anthony Simmons Jr., Steubenville Catholic Central, 6-1, 200, sr.; Adam Moser, Malvern 5-8, 170, jr.

Defensive Backs: Peyton Otte, Maria Stein, Marion Local, 5-10, 170, so.; Tyler Hayman, Sycamore Mohawk, 5-10, 164, jr.; Devares Glenn, Lima Perry, 5-6, 150, jr.; Drew Barhorst, Sidney Lehman Catholic, 6-0, 175, sr.; Payton Pugh, St. Bernard-Elmwood Place, 5-9, 175, sr.; Layne Sarver, New Madison Tri-Village, 6-4, 170, so.; Blake Scholl, Mississinawa Valley, 6-5, 170, sr.; Brock Shellhaas, Ansonia, 5-11, 170, sr.; Logan Clemmons, Beaver Eastern, 5-10, 160, jr.; Savonne Williamson, Warren JFK, 5-8, 155, sr.; Darien Suggs, Wellsville, 5-11, 150, sr.; RaySean Owens, Louisville St. Thomas Aquinas, 6-2, 162, sr.; RaShaun Goines, Harvest Prep, 5-8, 175, jr.; Caden McColly, Fisher Catholic, 5-9, 175, sr.; Reggie Pace, Columbus Crusaders, 5-8, 165, sr.; Zi’Year Pardon, Fairfield Christian, fr.; Jordan Joseph, Shadyside, 5-10, 164, jr.; Anthony LeFever, Steubenville Catholic Central, 6-0, 165 sr.

All-Purpose: Mick Laski, Independence, 5-9, 170, sr.; Ethan Manelski, Independence, 5-10, 160, sr.

Comments